Нещодавно співробітники черкаського зоопарку врятували дорослого бобра, який ненароком потрапив у біду. Випадок трапився в Дахнівському районі міста Черкаси. Про тварину повідомила жителька одного з будинків приватного сектора, яка виявила бобра на своєму подвір’ї. Тварина потрапила до старого басейну і самотужки не могла звідти вибратись.
Зазвичай бобри живуть сім’ями, які складаються з 5–8 особин (сімейної пари і молодих бобрів – приплоду минулого та поточного років). Індивідуальна ділянка займається сім`ями бобрів протягом багатьох поколінь. Невелику водойму займає (в більшості випадків) самець-одинак, який зазвичай сам відшукує собі індивідуальну ділянку. Слід відзначити, що саме у весняний період починається розпадання бобрових сімей, коли вже дорослі нащадки кочують в пошуках індивідуальних ділянок під поселення, протяжність і розміри яких залежать від наявності кормових стацій. Живляться бобри різноманітною рослинною їжею, починаючи від соковитих рослинних пагонів в теплу пору року, закінчуючи жорсткою їжею – зеленою корою дерев та їх гілками в зимову пору.
Вочевидь, саме це цікавило нашого несподіваного гостя – молоді соковиті рослини та особиста ділянка для поселення.
Взагалі бобер – найбільший звір серед сучасних гризунів фауни Старого Світу і другий по розмірах після капібарі, що живе в Південній Америці.
На середину ХХ ст. бобер європейський мав низьку чисельність і обмежене поширення. На той час, в Україні окремі популяції цих звірів збереглися лише по річках Київської, Чернігівської, Житомирської та Волинської областей, а також на півночі Донецької. Тепер, завдяки забороні інтенсивного промислу, бобри мешкають майже в усіх річках, крім тих, що на пряму впадають в моря.
Вважається, що тепер на планеті нема теренів, які б не зазнали антропогенного впливу. Зміна природного середовища внаслідок збільшення площ під забудову, розорювання природних ділянок під сільськогосподарські угіддя, розростання міст та утворення мегаполісів – усе це впливає на стан, чисельність і в першу чергу поведінку тварин місцевої фауни. Тварини просто змушені пристосовуватись до зміни природних біотопів. Інколи спроби адаптуватись призводять до зовсім несподіваних випадків, які супроводжуються зіткненням тварин з людиною.
Тваринку, яку було успішно врятовано нашими співробітниками випустили біля ріки Бігуча, між Дахнівським районом Черкас та селищем Свидівок. Наші співробітники дуже вдячні громадянам, які не байдужі до тварин, що потрапили в біду.
КОМЕНТАРІ
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 5 days ago
Коли людям дозволять встановлювати автономне опалення?????
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 5 days ago
Ти, мудило, зарплату собі зменши, тоді і тарифи на попередньому рівні залишаться
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 6 days ago
а на фронті не хочешь половить ?
Скічко приїхав на Черкащину, аби порибалити з дітьми · 6 days ago
Приспати разом з шавкою.
На Черкащині собака покусав дитину, поки хазяїн тварини пив вино на лавці · 1 week ago
1600 родин? Тому дам, тому не дам? Комусь квартира, а комусь дуля з маком? Знову дерибан і хабарі? Доки буде цей совок? Маєте гроші - дайте усім інвалідам порівну. Скільки можна з них знущатися?
Ветеранам виділяють по 2,5 млн грн на купівлю власного житла · 1 week ago
А що з довгобудом на розі бульвара Шевченка і вулиці Богдана Хмельницького??
У Черкасах замість довгобуду збудують м’ясний магазин · 1 week ago
Я думав що ці колони там і залишаться без нагляду.
У Черкасах замість довгобуду збудують м’ясний магазин · 1 week ago
Може людина хоче СВОЇМ ТРУДОМ ЗАРОБИТЬ ГРОШІ І ПОЖЕРТВУВАТЬ ФРОНТУ!
Нардеп від Черкащини задекларував 1,8 млн доходу від наукової діяльності · 1 week ago
То не дорога, навіть не напрям... Як добиратися, пішки?
Капітального ремонту дороги Золотоноша - Драбів не планується - "ДЗВІН" · 2 weeks ago
Нарешті. Ще б й газ відключили і еоектроенергію.
В абонентів Черкаської ТЕЦ близько двох тижнів не буде гарячої води · 2 weeks ago