Обговорили план розвитку національного парку та взяли зразки рослин для генетичних досліджень. Науковці з усієї країни відвідали урочище Холодний Яр на Чигиринщину, розповів Суспільному виконувач обов’язків директора заповідника Богдан Легоняк.
Нині у Холодному Яру квітують підсніжники. Через війну й заборону відвідувати ліси вони відпочивають від туристів. Єдині відвідувачі Холодного Яру – українські біологи. Вони приїхали вивчати унікальність місцевості. Зі слів редактора третього видання “Червоної книги України” Якова Дідуха, найбільше їх цікавить підсніжник складчастий. Це єдина в Україні рівнинна ділянка, де ростуть ці гірські рослини:
“Цей підсніжник я дуже добре знаю з Криму, оскільки я там 25 років працював. Там він досить звичайний, росте в букових, неморальних лісах, а це місце, на рівнині, воно унікальне і воно не було відоме ботанікам довгий час”.
Для подальшого вивчення науковці взяли зразки рослин, нотували спостереження та фотографували квіти. Біолог з Херсонщини Іван Мойсієнко радий, що національний парк розташований подалі від зони бойових дій, адже Херсонським урочищам пощастило менше:
“Лінія фронту на території Кам’янської Січі зупинилась на місяць, і там тривали бої, тому там багато вирв від різних снарядів. Територія практично вся замінована”.
Нині науковці в процесі виходу на міжнародний рівень.
“Ми обговорювали наше членство в IUCN в Міжнародному союзі охорони природи. Ми туди зараз подаємось в різні комітети, щоб представляти там Україну”, — прокоментував Іван Мойсієнко.
Холодний Яр – наймолодший нацпарк України. Цей статус він здобув цьогоріч, зазначив виконувач обов’язків директора заповідника Богдан Легоняк. Фахівці добивалися цього 30 років: “Частину ми залишимо як заповідну територію, там тільки наукові дослідження будуть і все. А іншу частину нам доведеться однозначно дати доступ для відвідувачів”.
Нині підсніжники квітнуть на шістдесяти гектарах парку. За два роки без туристів вони значно розширили свою територію й розрослися не лише на ділянці, обгородженій стрічкою, а й поза нею. Аби захистити рослини, їх охороняють студенти-біологи, розповів науковець Максим Гаврилюк:
“Ми допомагаємо працівникам національного природного парку Холодний Яр в охороні. Також проводимо просвітницьку роботу на локаціях біля дороги, куди приїжджають відвідувачі. Таким чином вони далеко в ліс не заходять”.
Помилуватися квітами усі охочі зможуть після перемоги.
КОМЕНТАРІ
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 days ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 6 days ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 1 week ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 1 week ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 1 week ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 3 weeks ago
Коли людям дозволять встановлювати автономне опалення?????
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 3 weeks ago
Ти, мудило, зарплату собі зменши, тоді і тарифи на попередньому рівні залишаться
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 3 weeks ago
а на фронті не хочешь половить ?
Скічко приїхав на Черкащину, аби порибалити з дітьми · 3 weeks ago
Приспати разом з шавкою.
На Черкащині собака покусав дитину, поки хазяїн тварини пив вино на лавці · 4 weeks ago
1600 родин? Тому дам, тому не дам? Комусь квартира, а комусь дуля з маком? Знову дерибан і хабарі? Доки буде цей совок? Маєте гроші - дайте усім інвалідам порівну. Скільки можна з них знущатися?
Ветеранам виділяють по 2,5 млн грн на купівлю власного житла · 1 month ago