Черкасці, які доглядають за людьми пенсійного віку, можуть отримати виплати від держави. Сума виплат залежатиме від доходу одержувача і визначатиметься індивідуально у кожному випадку. При цьому потрібно довести необхідність таких виплат. Хто може претендувати на таке матеріальне заохочення і які документи для цього необхідно подати.
Як пояснила заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова, згідно з постановою №859 Кабінету Міністрів України, претендувати на матеріальне заохочення за догляд за пенсіонером можуть родичі особи, за якою доглядають. При цьому вони повинні проживати з нею на одній території, вести спільний побут, мати спільні права та обов’язки.
Щоб отримати допомогу від держави, необхідно зібрати низку документів:
– паспорт людини, яка претендує на матеріальну допомогу;
– ідентифікаційні коди того, хто має намір отримати допомогу і самого пенсіонера;
– заяву про згоду на надання соцпослуги;
– заяву про згоду отримувати соцпослуги;
– довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для людей з інвалідністю);
– висновок лікарської комісії медзакладу про необхідність догляду за такими громадянами внаслідок когнітивних порушень;
– висновок лікарської комісії про необхідність догляду за невиліковно хворими громадянами, які через порушення функцій організму не можуть обслуговувати себе, пересуватися.
– декларацію про доходи та майновий стан кожного члена сім’ї за півроку.
«Якщо надана інформація відповідатиме критеріям для отримання допомоги, її почнуть нараховувати одразу, – говорить Катерина Бінусова. – Водночас, як сказано в постанові, у такої допомоги немає певних цифр, її розмір залежатиме від різних критеріїв і обчислюватиметься в кожному випадку індивідуально».
За поясненнями посадовиці, суму цієї допомоги обчислюватимуть як різницю між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць (сьогодні це 2 589 гривень) і середньомісячним сукупним доходом за останні півроку особи, яка надає послуги з догляду.
КОМЕНТАРІ
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 days ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 1 week ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 1 week ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 1 week ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 weeks ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 3 weeks ago
Коли людям дозволять встановлювати автономне опалення?????
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 3 weeks ago
Ти, мудило, зарплату собі зменши, тоді і тарифи на попередньому рівні залишаться
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 3 weeks ago
а на фронті не хочешь половить ?
Скічко приїхав на Черкащину, аби порибалити з дітьми · 3 weeks ago
Приспати разом з шавкою.
На Черкащині собака покусав дитину, поки хазяїн тварини пив вино на лавці · 4 weeks ago
1600 родин? Тому дам, тому не дам? Комусь квартира, а комусь дуля з маком? Знову дерибан і хабарі? Доки буде цей совок? Маєте гроші - дайте усім інвалідам порівну. Скільки можна з них знущатися?
Ветеранам виділяють по 2,5 млн грн на купівлю власного житла · 1 month ago