Сьогодні відбулося судове засідання по справі депутата Чигиринської міської ради від партії ОПЗЖ Володимира Гончарова. Про це інформує видання «ВиЧЕрпно».

Обвинуваченого підозрюють у возвеличувані держави-агресора, глорифікації представників рф.

Прокурор Микола Мартинюк клопотав про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для підозрюваного, адже, за його словами, Володимир Гончаров він хотів утекти за кордон.

«Є низка ризиків, які вказують на потребу застосування запобіжного заходу. Зокрема, він має рідних закордонних, до яких він може виїхати. Зокрема, його дружина перебуває в Словаччині», — розповів прокурор.

Також додав, що нещодавно Володимир Гончаров завітав до ресторанно-готельного комплексу на Закарпатті, де він запитував у співробітників, де кордон зі Словаччиною та як туди дістатися. Про це повідомили правоохоронців. Коли прокурор, дізнавшися цю інформацію, цікавився місцем перебування обвинуваченого, той повідомив, що він знаходиться у Трускавці на лікуванні.

«5 серпня його затримали під час спроби незаконного перетину кордону», — наголосив прокурор Микола Мартинюк.

Також стало відомо, що під час останнього обрання запобіжного заходу підозрюваний здав свій закордонний паспорт, однак нещодавно він отримав новий.

Додамо, прокурор клопотав про зміну розміру застави на суму понад 1 мільйон 167 тисяч гривень.

Водночас за словами адвоката Ігоря Голубчика, із березня по травень до його клієнта застосували запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із 21:00 до 06:00.

«Запобіжний захід було продовжено лише один раз. Після закінчення запобіжного заходу новий захід не обирався. За весь цей час мій клієнт його не порушив, — розповів адвокат. — Сфабриковані матеріали начебто правопорушення не можуть слугувати підставою для обрання такого запобіжного заходу».

Також, за словами захисника, коли затримали його підзахисного у нього не виявили закордонний паспорт і підстав на перетин кордону у нього не було.

«Його цивільна дружина разом із неповнолітнім сином отримували до 1 червня грошову допомогу від Словаччини. Згодом її припинили, тому вона попросила надати речі першої потреби, що й хотів зробити мій клієнт. Він хотів передати посилку приватними перевізниками. Завітав до ресторану, аби поїсти. Там до нього підійшли правоохоронці, які його затримали», — розповів Ігор Голубчик.

Окрім того, адвокат додав, що розмір застави є необґрунтованим.

Сам обвинувачений сказав, що докази про те, що він хотів перетнути кордон, сфальсифіковані.

«Я здивований поведінкою правоохоронців. Вони мене затримали, повели у районний відділ, перевіряли телефон. Вони промучили мене чотири години, а потім насильно привезли в пункт переходу до кордону. Потім мене передали працівникам прикордонної служби, — сказав Гончаров. — Мені подзвонила дружина й сказала, що їх виселили із безплатного житла. Я хотів передати ці речі через перевізників, бо пошта не можу прийняти все. Я не мав на меті перетнути кордон».

Також додав, що новий закордонний паспорт почав робити, бо хотів ще один.

Суддя Сергій Бащенко відхилив клопотання прокурора та ухвалив рішення застосувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із носінням електронного браслета. Також обвинуваченого зобовʼязали здати закордонний паспорт, не спілкуватися зі свідками та повідомляти про поїздки.