“Енергоатом” заявив про підготовку до реалізації проєкту з будівництва нової атомної електростанції в Черкаській області. Про це інформує пресслужба компанії.

Вже зроблено перший крок в реалізації цього проєкту. Так, під час засідання позачергової 51-ї сесії  депутати Чигиринської міської ради ухвалили рішення щодо:

  • надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування АТ “НАЕК “Енергоатом”;
  • передачу земельних ділянок загальною площею 38,1493 га в постійне користування АТ “НАЕК “Енергоатом”.

“Енергоатом має намір відродити Орбіту, зробивши її одним із найсучасніших містечок на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша. Успішна реалізація цих планів, безумовно, є вагомою інвестицією у повоєнне відновлення та підтримку енергетичної безпеки держави. Впровадження інноваційних ядерних технологій зробить Україну лідером у сфері атомної енергетики з унікальним досвідом та власними технологічними рішеннями”, – наголосив керівник Енергоатома Петро Котін.

Нагадаємо, історія будівництва АЕС розпочалася ще за часів СРСР.

Рішення про будівництво Чигиринської ДРЕС потужністю 4800 тис. кВт було ухвалено ЦК Компартії України в 1970 р. Також планувалося звести сучасне містечко енергетиків на 20 тис. жителів. До 1981 р., після неодноразових змін проєкту, будівництво було заморожене.

Поки у 1982—1984 рр. проходила консервація об’єктів ДРЕС, Київське відділення інституту «Атомтеплоелектропроєкт» у 1982 р. розробило техніко-економічний висновок будівництва АЕС поблизу Чигирина, а в 1983 р. Міненерго СРСР затвердило цей висновок і на березі Дніпра було вирішено побудувати АЕС.

Згідно з постановою ЦК КПРС і ради Міністрів СРСР від 21 вересня 1984 р. «Про додаткові заходи по забезпеченню прискореного розвитку атомної енергетики», передбачалось будівництво АЕС на Чигиринському майданчику потужністю 4000 МВт. Наказом Міненерго СРСР № 539 від 23.08.1985 року організовано дирекцію Чигиринської АЕС.

Будівельні роботи велися до 1989 р., поки під тиском громадськості не було вирішено зупинити будівництво. Крапку поставила Постанова Ради Міністрів СРСР від 19 травня 1989 р. «Про припинення будівництва Чигиринської АЕС».