Приватний перевізник «‎Еліт-транс» нещодавно встановив портативні валідатори в автобусах, які курсують маршрутом №22 у Черкасах. Попри це жодної угоди із надавачем послуг, а саме: Черкаською міською радою, він не уклав, повідомив директор Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології ЧМР Сергій Отрешко. Тож журналісти видання “ВиЧЕрпно” вирішили дізнатися, чи має перевізник дозвіл на встановлення валідаторів попри скасування договору з виконавчим комітетом Черкаської міської ради.

Нагадаємо, із 2022 року у маршрутках почала діяти безготівкова оплата. Із перевізниками, які були проти встановлення валідаторів, у грудні 2022 року виконавчий комітет розірвав договори на перевезення пасажирів. Серед них був перевізник «‎Еліт-транс», який обслуговує маршрути №7 та 22. Попри це автобуси цього перевізника продовжили курсувати за колишніми маршрутами.

За словами Сергія Отрешка, згодом суд визнав рішення про розірвання договору незаконним, однак лише щодо договору по сьомому маршруті.

«‎Ми розірвали з перевізником договір, але рішенням суду це було визнано неправомірним. Тому ми з ним підписали угоду про встановлення валідаторів на автобусах по сьомому маршруті. Він їх встановив на законній основі», – зазначив директор департаменту.

Зазначимо, «‎SmartTicketsTechnology» – це компанія, яка виграла конкурс на обслуговування черкаських перевізників. Їхні валідатори встановлюються на підставі тристоронньої угоди між Департаментом дорожньо-транспортної інфраструктури та екології ЧМР, «‎SmartTicketsTechnology» і перевізником. Отрешко зазначає, що угоди по 22-му маршруту в них немає, тобто ці перевезення є незаконними.

«‎Термін дії обслуговування перевізником 22-го маршруту закінчився і ми його не продовжували», – наголошує Сергій Отрешко.

Водночас у коментарі журналістам видання «‎ВиЧЕрпно» заступник директора ПП «‎Еліт-транс» Василь Требенко розповів, що дозвіл у них є, і валідатори встановлені на підставі підписаного договору зі «‎SmartTicketsTechnology».

Аби дізнатися, чи справді перевізник має угоду з компанією, ми поспілкувалися з керівницею черкаського відділу компанія «SmartTicketsTechnology» Єлизаветою Ковтун, яка пояснила, що «‎Еліт-транс» справді має угоду зі «‎SmartTicketsTechnology». Однак угода стосується лише обслуговування сьомого маршруту.

«‎Угода по сьомому маршруту підписана в липні. Це сталося після рішення апеляційного суду, відповідного до якого було визнано «‎Еліт-транс» правомірним перевізником сьомого маршруту. На 22-му маршруті ні ми, ні місто Черкаси не має договір з цим перевізником», – зазначила Єлизаветою Ковтун.

Однак пори це валідатори зʼявилися в автобусах цього маршруту. Представниця «‎SmartTickets Technology» пояснила, що на 22-му маршруті їхня компанія не встановлювала валідатори, однак встановлювала на автобусах, які обслуговують сьомий маршрут. Таких автомобілів 10.

«‎Перевізник використовує цей транспорт для обслуговування іншого маршруту», – розповіла Єлизавета Ковтун у коментарі журналістам.

Варто зазначити, що єдиним органом, який може регулювати перевізників є «‎Укртрансбезпека», адже Черкаська міська рада не має механізмів впливу на їхні дії. За словами Сергія Отрешка, до них від ЧМР надіслали приблизно 152 звернення з приводу незаконних перевезень на маршруті №22. Однак реакції не було.