Уряд планує побудувати в українських селах 512 амбулаторій. Фінансування об’єктів зі сторони держави сягне 2,7 мільярдів гривень.

Зокрема, на Черкащині збудують 23 об’єкти у 17 районах, пише “Інфоміст”.

Тендери було оголошено по всіх населених пунктах. Згідно з документацією, роботи мають завершити вже навесні наступного року.  На сьогодні укладені договори на будівництво амбулаторій лише у 13 населених пунктах.

Журналісти вже писали про 8 об’єктів, де було проведено процедуру закупівлі. 14 та 19 грудня із усіма переможцями аукціонів замовником були укладені угоди. Про те, хто виборов право на будівництво амбулаторій, можна почитати ТУТ.

30 листопада Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА провів ще 7 аукціонів. За їх результатами наразі укладено лише один договір.

У селі Почапинці, Лисянська ОТГ, роботи виконає ТОВ ЛІТОС. Договір на 5,44 млн грн укладено з ним 17 грудня.

Процедура торгів відмінена по амбулаторії у Медведівській ОТГ,  Чигиринський район.

4 грудня тендерний комітет почергово відмінив пропозиції “Сфера-Пласт” та “Кабекслайн”. Переможцем було визнано «СК Рестал». Проте 7 грудня комітет відмінив процедуру відкритих торгів, пояснивши це неможливістю усунути порушення, що виникли через через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель. Зазначається, що був помилково розміщений витяг з протоколу № 38 від 04.12.2018 року, який неможливо технічно виправити.

По інших 5 населених пунктах тендерним комітетом визначені переможці аукціонів, але на сьогодні договори з ними не укладені.

Натомість  відзначимо, що оперативно були підписані договори за результатами тендерів по будівництву амбулаторій для Уманського району. Всі вони відбулися 3 грудня і на сьогодні вже відомі переможці по всіх 4 закупівлях.

По два договори замовник уклав із товариством ЛІТОС та фірмою РАСАВА.

Так, з ЛІТОС виборов прав на будівництво амбулаторій в Ладижинській ОТГ та в селі Бабанка. У обох випадках вартість робіт – 7,46 млн грн. У обох випадках єдиним конкурентом товариства на торгах було ТОВ ГРИФОН ГРУП. Договори укладені 17 грудня, роботи мають бути завершеними до 31 травня.

РАСАВА виконає роботи по будівництву амбулаторій у Дмитрушківській ОТГ (7,16 млн грн) та Паланській ОТГ (7,17 млн грн).

У обох випадках в числі конкурентів був все той же ЛІТОС  та ТОВ ГРИФОН ГРУП, який вже вигравав на Черкащині тендери на будівництво амбулаторій.

Договори підписано 17 грудня, роботи мають бути виконані до кінця травня наступного року.

***

Таким чином, на сьогодні укладено договори по 13 об’єктах.

4 договори підписано із ТОВ ЛІТОС (загалом на  – 27,82 мільйони гривень)

Це фірма з київською реєстрацією.  Вона належить Ігорю Юрціву та Юрію Агафонову. Ще у 2015 році Юрців шукав вакансію директора із зарплатою в 15 тисяч гривень, а на сьогодні є керівником двох столичних товариств. Агафонов є засновником в десятці київських підприємств, до травня цього року очолював державне підприємство «Київоблбудінвест».

Цієї осені підприємство уклало відразу 9 угод на будівництво амбулаторій в Полтавській області, також виконує аналогічні об’єкти в Рівненській та Запорізькій областях.

4 угоди укладено із ГРИФОН ГРУП (загальна вартість – більше 22 мільйонів гривень). Фірма теж зареєстрована в Києві і має статутний капітал в тисячу гривень. Директором та бенефіціаром товариства є житель Донецька Д’яченко Андрій Віталійович.

У жовтні та листопаді цього року товариство ГРИФОН ГРУП також виграло аукціони на будівництво амбулаторій у Миколаївській, Запорізькій, Рівненській, Полтавській областях.

Зазначимо, згідно з інформацією порталу Dozorro, товариства ЛІТОС та ГРИФОН ГРУП зустрічалися на торгах 40 разів.

 3 угоди укладено із ТОВ фірма РАСАВА (на 21,65 млн грн).

Це товариство зареєстроване в Корсуні-Шевченківському. Кінцевим бенефіціаром товариства є Інна Кірічек, що проживає в селі Гарбузин. Статутний капітал – 1 тисяча гривень.

Із 2016 року із товариством укладено угод на 77 мільйонів гривень (з урахуванням цих трьох).

По 1 угоді укладено із черкаськими ПМ-Арсенал та СК РЕСТАЛ.

Артур Чемирис, активіст спільноти “Dozorro”

 – З черговою порцією завершених аукціонів факт ймовірної змови учасників закупівель став ще більш очевидним. Компанії фактично в дружній боротьбі і однакових пропорціях розігрують між собою право на зведення цих об’єктів. По завершенню процедур ми обов’язково звертатимемось до компетентних контролюючих органів з метою дослідження дії учасників цих торгів на можливість спотворення їх результатів.

Крім того, ще більше скепсису зараз викликає ймовірність якісного будівництва цих об’єктів в терміни, визначені документацією. Фактично за декілька днів матимемо Новий рік, середньоденна температура набагато нижче нуля, потеплінь також особливих не передають, тому несильно зрозуміло, як швидко і якісно зводити об’єкти в таку погоду. Скоріш за все, матимемо проблеми, або зі швидкістю, або із якістю, хоча ми не виключаємо варіанту що проблеми будуть і з тим, і з іншим.

Про практику “відкатів” на реалізації проектів різко висловився і очільник області Олександр Вельбівець

 – Вже з перших днів моєї роботи до мене звертаються підприємці, які говорять про відверто протизаконні дії окремих осіб, в тому числі і посадовців ОДА та інших органів виконавчої влади, іноді навіть працівників правоохоронних органів, щодо проявів корупції в частині реалізації окремих проектів. В деяких випадках навіть обговорюється так звана «відкатна складова». Якщо підприємці відмовляються давати хабара, здійснюється тиск на них, і порушуються, безпідставно, кримінальні справи, що значно зменшує інтерес підприємців до участі у цих проектах. Звісно, якщо ти не є «своїм». Тому про всі ці випадки, я чітко і однозначно повідомив правоохоронні органи. Я наголосив, якщо така практика буде і надалі продовжуватись, то я буду вимушений звертатись до керівництва правоохоронних структур. Тих посадовців, які будуть цим займатись, буде звільнено і щодо них будуть порушені кримінальні провадження. А що стосується силовиків, то у разі якщо виявлення фактів корупції, якщо такі факти будуть підтверджуватись доказами, то я буду звертатися до вищого керівництва, а якщо це не допоможе то буду звертатись до Президента, щоб уже він реагував у межах його повноважень для наведення порядку. Президент підкреслив що бюджетний ресурс має працювати на благо області і кожного черкащанина і на імідж влади також, а не на кишеню окремих посадовців.

***

За інформацією управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, для будівництва амбулаторій на Черкащину спрямовано близько 200 мільйонів гривень субвенції.