Власника військового музею у Шампані Звенигородського району Олега Бойка можуть посадити до в’язниці. Його звинувачують в замаху на життя правоохоронця.

Про це у “Фейсбук” повідомляє черкаський журналіст Сергій Радченко.

Бойко кілька разів вистрелив із мисливської зброї під час вилучення військової техніки. Перед цим йому вручили підозру про злочини. Дружина Світлана Ольховська справу проти них вважає сфабрикованою.

У поліцію Олег Бойко стріляв холостими набоями, аби викликати резонанс й привернути увагу до нібито незаконних дій правоохоронців, каже Ольховська. Зараз Олег Бойко перебуває під вартою й очікує обрання судом міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, як повідомила прес-служба Нацполіції, учора, 31 січня, в Звенигородському районі група слідчих, слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області здійснювала  слідчі дії по ряду кримінальних проваджень. Під час проведення слідчих дій на працівників поліції було здійснено збройний напад, який здійснив один з фігурантів даних кримінальних проваджень. Зловмисник здійснив декілька пострілів з власної  мисливської зброї в бік поліцейських. Нападника затримали на місці події, зброю вилучили. Повідомляють в нацполіції Черкащини.

Зловмисника затримано відповідно до статті 208 КПК України. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 348 (Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років або довічне позбавленням волі. На даний час вирішується питання про оголошення даній особі про підозру та обрання їй міри запобіжного заходу.

Олег Бойко створив у селі унікальний  Військово-патріотичний музей, де зібрав багато техніки і зброї різних періодів історії. Частину відреставрованої техніки, зокрема БТР, він передав в АТО. Узимку іншим БТРом витягав автівки, що потрапляли у сніговий полон на трасі поблизу села.

Кілька років тому Олег як засновник музею скаржився, що музей став ласим шматком для любителів наживи та колекціонерів. Чиновники різних рівнів то гроші пропонували, то просто погрожували, вимагаючи, щоб він ділився експонатами. Звісно, колишній афганець не з боязких, то ж усі подібні зазіхання, з його слів, він хутко відсікав.