У Черкасах чоловік допоміг невідомому, який опинився у складній життєвій ситуації: у нього не було місця для ночівлі та їжі. Міські соціальні служби виявились байдужими до 62-річного чоловіка, який приїхав до Черкас із Харківської області. Не безхатько, не пияк, не наркозалежний. Проте ночує у під’їзді однієї із міських багатоповерхівок. Непросту історію цього громадянина розповів сайту vikka.ua місцевий житель Анатолій Шостопал. Аналогічну інформацію розмістив на своїй сторінці в соцмережі.
Жителя Харківщини вигнав із дому син. Після цього чоловік літнього віку поїхав до Черкас, шукати захисту у сестри покійної дружини, але вона його також вигнала. Чоловік дві доби ночував у під’їзді. Мешканець багатоповерхівки Анатолій почав звертатись до соціальних служб міста, які або “перетелефонують”, або “цим не займаються”.
Небайдужий черкасець нагодував його, зібрав з собою пакет харчів на деякий час, відвіз до хостелу в Черкасах і заплатив за одну добу. Анатолій каже, що допоміг, чим міг. Надалі ж доля харків’янина невідома. Їжі в нього вистачить лише до вечора, ночувати йому знову не буде де.
“Якщо хтось має змогу допомогти людині, перетелефонуйте на мій номер. Я розповім, де чоловік перебуває: 0633120279”, – каже Анатолій.
Також черкащанин надав перелік організацій, куди звертався, та які відповіді отримав:
Національна поліція “102“: “Не наш профіль. Якщо його хтось розшукує, або він вам поб’є вікна чи буде себе вести ненормально, тоді нам телефонуйте!”
Швидка допомога “103”: “Він у вас обморожений, помирає? Ні, тоді чого ви до нас дзвоните? Ми не притулок. Почне помирати, от тоді ми ним зацікавимося”.
ДСНС “101”: “Ні, у нас немає місць обігріву, ми нічим не можемо вам допомогти. Дзвоніть до виконкому”.
Виконком міськради, гаряча лінія “1505”: “Це не наш профіль, от подзвоните нам, коли у вас дерево впаде, або водичка десь потече не звідтіля. Дзвоніть у волонтерські організації”.
Волонтерська організація “Від серця до серця”: “Ну це наш профіль, але, почекайте, скільки йому років? – 62. А ні, це вже не до нас, у нас лише до 60 років”.
Патронажна компаній “Турбота-Сервіс-Плюс” по догляду за людьми похилого віку: “А ви за нього заплатите? – …”
Цивільний корпус “Азов”: “Так, ми допоможемо, але нам потрібно винести це питання на загальне обговорення. Почекайте, ми вам перетелефонуємо зранку” Тиша…
Департамент соц. захисту населення: “Ой, ми трохи не тим займаємось”, “А подзвоніть ще сюди”, “…гудки…”, або знімають і просто кидають слухавку (“типу” у нас обід, а ви чекайте).
Червоний хрест, Іван Іванович: “Давайте спробую вам допомогти”. (Єдина організація, яка погодилася хоч чимось допомогти і надала номери телефонів).
Знову купа номерів відділів департаментів соц. захисту.
Номер 0472544944: “Почекайте, ми зараз порадимось і спробуємо вам допомогти. Звертайтесь до організації “Від серця до серця”, нехай вони з ним поспілкуються, але це не точно, що вони його приймуть”.
КОМЕНТАРІ