Кам’янська громада ініціює реконструкцію Тясминського каньйону в межах виграного проекту із розвитку туризму.
Оновлюватимуть унікальну пам’ятку природи за понад сім мільйонів гривень, повідомляє Громадське телебачення: Черкаси.
Проект реконструкції каньйону фінансуватиметься за кошти Європейського Союзу. За 7,3 мільйона гривень тут мають створити три нові туристичні маршрути, а також розширити маршрут від Холодного Яру до каньйону. Зокрема, повинні облаштувати три джерела на території заповідника, пішохідні доріжки, оглядові майданчики, сходи, місця для купання та відпочинку.
“Від мосту з центру міста створимо човниковий маршрут протяжністю три кілометри. Розробимо три станції, які перевозитимуть туристів на човнах. Облаштуємо сходи до річки і автодорогу, якою туристи під’їжджатимуть автобусами”, – розповідає голова Кам’янської ОТГ Володимир Тірон.
Окрім створення інфраструктури на самому каньйоні, в Кам’янці планують заснувати сезонні ярмарки та фестивалі, створити календар подій та екскурсійні маршрути для школярів і студентів. Також тут мають реконструювати старий готель. Кам’янці сподіваються, що за три роки заповідник відвідуватимуть 15 тисяч туристів.
“Якщо ми щоденно прийматимемо групу туристів, то можемо отримувати в бюджет до мільйона гривень за рік, і це не межа. Ми працюємо над тим, щоб розвинути кількість послуг і географію, залучивши Чигиринщину і Холодний Яр. У мене є думка, щоб туристи в Кам’янці поселялися в готелі, а звідси їздили автобусами в Умань чи Кропивницький”, – пояснює Володимир Тірон.
Туристка Галина приїхала на Черкащину з Миколаєва. На її думку, тут варто зберегти природний ландшафт.
“Я б нічого не змінювала тут. Просто варто підтримувати чистоту і своєчасно вивозити сміття. Тут дуже легко дихати, тут чисте повітря. Ми зранку прокидаємося в готелі і чуємо, як співають птахи, в місті такого ніколи не чуємо. Ми милуємося річкою Тясмин, берегами, зеленню. На Черкащині є і гори, і ліси, і джерела – ніби всі частини України зібралися в єдине ціле”, – каже Галина.
За даними Асоціації гостинності Черкащини, торік нашу область відвідало більше мільйона туристів. Це на третину більше, ніж у 2016-му. Завдяки цьому зросли надходження до обласного бюджету: до півмільйона гривень на рік. За словами голови Асоціації гостинності Черкащини Валентини Височин, цьогоріч найвідвідуванішими місцями в області стали тематичні села.
“Тематичні села – це новинка на Черкащині. Місця, де раніше й не ступала нога туриста, зараз приймають тисячі відвідувачів. Це Івківці із “Зернолендом”, Головківка із “Академією картопляних наук” і Межиріччя із “Мамонтландією”. Такі атракції є унікальними й інтерактивними, тобто живими. Там поєднується і активний відпочинок, і культурно-пізнавальний. У туризмі ми використовуємо історико-культурний потенціал Черкащини, але доречно було б використовувати і природний”, – вважає Валентина Височин.
На Черкащині таким природним потенціалом, який варто розвивати, є Канівський заповідник і півострів Трахтемирів, каньйон у селі Буки, дендропарк “Софіївка” в Умані, Холодний Яр, Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник.
КОМЕНТАРІ