Зовсім мало часу залишилось до події, яка нині на вустах у всіх – виборів Президента України. Дискусії, суперечки, міркування, симпатії й антипатії.  Власне, так і має бути, адже живемо в демократичній державі, де можемо вільно висловлювати свою точку зору. Саме про вибори бліц-інтерв’ю видання “Про все” із секретарем ради Черкаської обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», депутатом  облради Олександром Коваленком.

– Олександре Анатолійовичу, що для Вас особисто вибори?

– Насамперед, це важливий і відповідальний етап. Можливо, це звучить банально, але так вважаю. Для мене – це не формальна акція, як було колись. Хто пам’ятає ті часи, то тоді був один кандидат у депутати, призначений зверху, а люди лише механічно вкидали бюлетені у скриньку. І явка була 99, 99 відсотка.  Часи, на щастя, змінилися і тепер кожен із нас  має можливість вільно обирати і не з одного кандидата. Я особисто відчуваю гордість, що кожного разу причетний до того, кому даю право бути депутатом чи президентом.  Це й моя особиста відповідальність. Бо тільки виборці несуть відповідальність за все, що відбувається в їхньому селі, районі місті і країні.

– Тобто, Ви противник думки тих , хто вважає, що його голос нічого не значить, тож на вибори не піду?

– Однозначно. Людині дається дивовижне право – право брати участь у виборах! Тобто, самій собі обирати владу, якій довіряєш, на яку сподіваєшся.  Кажу про вибори не лише президента, а вибори до сільської ради,ОТГ, районної, обласної  чи Верховної Ради України.  Громадянин, який використовує це право, гідний поваги. Участь у виборах свідчить про те, що така людина-виборець – людина мисляча. небайдужа,  має громадянську позицію, вболіває за майбутнє. Голос кожного з нас має значення і вагу. І саме він може виявитися вирішальним. Аби тільки він був не проданий. Бо саме народ формує органи державної влади. Від цього залежить не тільки наше майбутнє, не тільки майбутнє населеного пункту, в якому проживаєте, а й майбутнє України в цілому. До слова, участь у виборах- це ще й зниження ризику фальсифікацій.  Бо чим більше людей прийшло на виборчі дільниці, тим важче підробити результати голосування. Тож не варто бути пасивним і байдужим. Бо хіба мало таких, хто не прийшовши на вибори із суб’єктивних причин, потім каже, що, ,мовляв,. не ходив на вибори і не голосував за цього кандидата. То хіба має право така людина робити  закиди іншому виборцеві за його вибір, а тим паче обраному депутатові чи президенту? Голос кожного громадянина дуже важливий, оскільки  із сукупності голосів складається єдина думка громадян і громади , і нашої країни.

– До речі, якими критеріями, на вашу думку, має керуватися виборець, прийшовши на дільницю?

– Думаю, що не на дільниці треба визначатися з кандидатом, за якого хочеш віддати голос. Там ти вже лише   опускаєш бюлетенів скриньку.. Треба загодя проаналізувати програму, дії і вчинки того чи іншого кандидата, його громадянську позицію. При цьому верх мають брати не емоції, а здоровий глузд і прагматизм. Тим паче, що під час виборчого процесу багато викидається компромату,неперевірених фактів,необ’єктивної інформації., Не треба йти й за модою,мовляв, мій товариш. сусід, колега тощо голосує за того кандидата, то і я теж за нього. У кожного з нас свій  досвід, світогляд, настрій, зрештою, голова на плечах, вуха й очі .

– І нарешті про головну і конкретну  подію- вибори Президента України?

– Людям нелегко визначитися, бо маємо рекордну кількість кандидатів за всю історію незалежної України. Не всіх знаємо, але така кількість свідчить , що ми таки живемо в демократичній країні. Якою буде її подальша доля і розвиток – знову ж таки визначатимемо саме ми, виборці. Бо Президента, на щастя. не призначають, а обираємо. Ми наймаємо його на роботу, даємо йому право управляти країною, представляти її на міжнародній арені тощо.І для кожного виборця – це архіважливе завдання.Тож на вибори треба йти. Відклаши всі справи. Наша Черкаська обласна організація  ВО «ЧЕРКАЩАНИ» закликає черкащан взяти активну участь у виборах Президента України 31 березня. Сподіваюся, що байдужих цього разу виявиться якнайменше.