У Черкасах продовжують визначатися яка ялинка є більш екологічною – жива чи штучна. Нагадаємо, опитування про головну ялинку міста запустив у Фейсбуці очільник департаменту гуманітарної політики Сергій Воронов.

Більшість містян традиційно вважають, що штучна ялинка є більш “екосвідомішою”, проте існує й інша думка.

“Я кожен рік пояснюю, що ялинки, котрі зрубують на новий рік – спеціально для цього вирощені. І це очищення повітря, робочі місця, податки, не кажучи вже про те, що сосни, наприклад, висаджуються в непридатних для с/г землях, за час росту дерев (до 7 років) утворюються родючі пласти і ще купа всього. Плюс відсутні фактично відходи для переробки. Майже чистий екологічний процес виробництва.

І пластик. Виробництво і утилізація – це пряма смерть екосистеми. Це як електромобілі. Самі по собі наче й добре, але виробництво і утилізація акумуляторів приносить шкоди більше, ніж весь цикл життя двигуна внутрішнього згорання.” – пише на Фейсбуці фотограф Вікторія Кондисенко.

“Люди, схаменіться! Яка штучна ялинка?! Ми ж екосвідомі! Чи ні?! От всі кричать про те, що не потрібно палити листя й рештки з городу, і…. мовчечки палять! Всі підтримують відмову від поліетилену, і…. пхають в магазині капустину, морквину і, навіть, одну сливу(!?!) в окремий кульочок… Тепер ще давайте і йолку поставимо штучну!???

Ви зберігієте довкілля таким чином? Штучна ялинка розкладатиметься в нашій засміченій землі ще довше, ніж ті поперекгорлавсім кульочки!

Менше рубатимуть ялинок?!? Ні! Різдвяні деревця – це не та деревина, котру вивозять контрабандою з країни.Черкаське лісове господарство має спеціальні плантації різдвяних дерев, які вирощують для вашої втіхи й святкового настрою!

Натуральні сосни і ялинки їдять звірі в зоопарку (це ж прекрасно – нагодувати голодного!) Ними можна топити в багатьох котельнях ( і буде тепло в школах, садках, лікарнях…) З них можна робити мульчу для декоративного застосування у міських квітниках…. і ще багато-багато чого можна! Придбавши ялинку у місцевому лісгоспі ви підтримаєте місцевого виробника (на ці гроші лісгосп посадить тисячі тисяч інших дерев!), а не китайську економіку! Та схаменіться вже!” – підтримує Сніжана Калюжна.

“Заготівля та продаж новорічних ялинок у держлісгоспах відбувається без шкоди для навколишнього середовища, адже хвойні деревця вирощують на спеціально призначених для цього плантаціях. Ще один метод – ялинки заготовляють у ході виконання лісогосподарських заходів з догляду за лісовими насадженнями – під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Проте вибір новорічної ялинки – це особиста справа кожного. І головне в цьому виборі ось в чому: чи збільшувати кількість пластику в світі, чи придбати справжню лісову красуню, можна й у контейнері, яка вирощена спеціально до різдвяних та новорічних свят.” – зазначила прессекретар Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Сегеда.