Як потрібно себе поводити під час відпочинку на водних об’єктах, як врятувати людину, як тоне, як надати першу медичну допомогу потерпілому. Усьому цьому навчали 22 червня у місті Черкаси під час акції «Ми – за безпечне літо».
Її на комунальному пляжі «Пушкінський» провели фахівці Управління ДСНС у Черкаській області, медики, психологи, представники управління цивільного захисту ЧМР, а також рятувальники комунальної установи «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба».
Як зазначив речник начальника Управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко, головна мета цієї акції – привернути увагу суспільства до проблеми безпеки під час відпочинку на водних об’єктах.
– На жаль, із настанням сезону літнього відпочинку у Черкаській області майже щодня на воді гинуть люди. Маємо сумну статистику – у травні на Черкащині потонуло 8 людей, у червні маємо вже 9 загиблих, з них двоє – у місті Черкаси. Головні причини нещасних випадків на воді – це купання у стані алкогольного сп’яніння, у не призначених для цього місцях, а також неналежний контроль батьків за поведінкою дітей, – зазначає Костянтин Проценко.
– Ми рекомендуємо черкасцям купатися лише на пристосованих для цього пляжах. Цьогоріч – це три комунальних: «Пушкінський», «Смілянський» та «Соснівський-1», а також на приватному пляжі «Бочка». Саме там відпочивати безпечно. Є рятувальні пости, обстежується і чиститься дно, встановлені буйки. Підтвердженням моїх слів може бути те, що на комунальних пляжах Черкас за 7 років не трапилося жодного летального випадку. Тож пам’ятайте – відпочиваючи на непристосованих пляжах, ви робите це на свій страх і ризик , – зазначає начальник управління цивільного захисту ЧМР Андрій Саленко.
– Фахівці «Черкаської міської комунальна аварійно-рятувальної служби» здійснюють чергування на всіх комунальних пляжах. Уздовж прибережної смуги Черкас і району відбувається патрулювання рятувальниками за допомогою човна. Завдяки цьому вже вдалося врятувати 21 особу, – розповів начальник Черкаського міськрайонного відділу УДСНС України в Черкаській області Андрій Хижняк .
Під час акції для відпочиваючих провели майстер-класи з порятунку та надання медичної і психологічної допомоги потопельникам. Екстремальні психологи продемонстрували прості вправи, які допомагають зберегти спокій у нестандартній ситуації, навчали психологічній стійкості під час виникнення надзвичайних подій на воді (стан шоку, паніки, ефекту натовпу).
Також відпочивальникам пояснили прості правила для попередження теплових та сонячних ударів і продемонстрували заходи першої медичної допомоги. У подальшому такі заходи планують проводити і надалі.
КОМЕНТАРІ