Троє активістів Катеринопільський селищний голова Іван Гегедош, лідер гурту “Вперше чую” Григорій Вагапов та Олександр Магар здійснили 3-денний велопробіг селами району на підтримку Катеринопільської громади, пишуть “Вісті Черкащини“.

Останнього дня до мужніх козаків, що загалом здолали 190 км, приєдналася ще й тендітна Жанна Яровенко. Жанна проїхала цього разу лише 40 кілометрів, але вже мріє про наступну подорож:

− Попри спеку, мені дуже сподобалось. Шкодую, що пропустила перші два дні. Наступного разу поїду в повний тур. Враження неймовірні.

Велопробіг пройшов такими населеними пунктами: Катеринопіль, Єрки, Залізнячка, Новоселиця, Розсохуватка, Шостакове, Бродецьке, Гуляйполе, Луківка, Пальчик, Ямпіль, Петраківка, Лисича Балка, Потоки, Надлак, Ярошівка, Єлизаветка, Суха Калигірка, Мокра Калигірка, Ступичне, Кайтанівка, Вікнине, Радчиха, Вербівець. У поле інтересу активістів потрапили не лише ті села, що можуть увійти до складу майбутньої громади, а й ті, що вже об’єдналися в ОТГ – Мокрокалигірську та Єрківську. Надлак не входить до складу Катеринопільського району, але його теж відвідали, скорочуючи шлях.

Команда пересувалась на гірських велосипедах з національними прапорцями. У дорозі харчувались курагою та горіхами (арахісом, волоськими). Пили багато води. На ночівлю зупинялись лише один раз, у Луківці біля Тікича. Скаржаться, що все було б прекрасно, якби не комарі.

Висновки з велоподорожі різнобічні:

− У селах багато людей про громади навіть не чули. Хто чув, уболіває, що за довідками доведеться аж у Катеринопіль їздити. Зрозуміло, що попереду ще велика роз’яснювальна робота, треба підключати пресу, та й самим більш активно включатися в процес. Це наша перша ознайомча поїздка. Далі треба буде працювати з кожним селом окремо, − каже Іван Гегедош.

− Бачу неабиякі туристичні перспективи нашого краю. Які краєвиди, яка прекрасна наша земля! Думаю, багато моїх друзів-байкерів хотіли б повторити таку подорож. Однак перед цим треба забезпечити хоча б мінімальну інфраструктуру, створити карту з історичними пам’ятками, магазинами, місцями для відпочинку, щоб люди знали: де можна купити поїсти, де води набрати, де табір розбити. А подивитися у нас є на що. Перший внесок для цього ми вже зробили, виклали в Інтернет понад 200 світлин із нашої подорожі. Уже є відгуки, питають, де це така краса, як проїхати, − розповідає Григорій Вагапов.

− Був я в різних мандрівках, але вперше так відпочив душею. Дуже сподобалося, − підтримує Олександр Магар.

На запитання, яке село наймальовничіше, відповів Вагапов:

− Звісно, наше! Катеринопіль! А після нього – Луківка! Я б із задоволенням придбав там хату. Тікич, луки…Неймовірне село!

Після спілкування із живою природою усі сповнені сил та натхнення, засмагли, наситилися позитивними емоціями, уже мріють про фест біля кайтанівського кам’яного бика. Мріймо лише про хороше, бо мрії мають властивість здійснюватись!