Делегація з Черкащини долучилась до хресної ходи у столиці під гаслом “Молитва за Україну і за єдину Помісну Українську Православну Церкву” з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко:

“Історики досі сперечаються, де саме був розташований літописний Будутин, в якому народився хреститель Русі Володимир Святославович. Є ті, хто вказує на село Будятичі на Волині, і ті, хто називає Будаївку, що була на місці сучасної Боярки під Києвом. А знавець історії епохи Київської Русі, письменник Семен Скляренко стверджував, що це було Будище на Черкащині.

Немає особливого сенсу сперечатися, де справді народився Володимир Великий, адже в ці дні ми згадуємо народження цілої нової епохи в історії українського державотворення, яким стало Хрещення Руси-України 988 року. І беззаперечним є той факт, що саме з Києва розпочалося хрещення всіх земель сучасної України та навіть тих окраїн Русі, які нині на території інших держав, але на той час були підпорядковані Києву.

blank

Черкащина завжди перебувала в епіцентрі подій, що стосувалися становлення Христової віри та православ’я.

У часи новітньої незалежності України початку ХХ століття українська церква відновила автокефалію. Так сталося, що всіх трьох митрополитів, які правили Українською автокефальною православною церквою в час між двома світовими війнами, дала земля Черкащини. Першим митрополитом Київським і всієї України став Василь Липківський, уродженець Попудні Монастирищенського району, син місцевого священика. Обраний 1919 року митрополитом автокефальної церкви, Липківський, за визначенням академіка Агатангела Кримського, став “апостолом українського релігійно-національного відродження”. У супроводі хору під керуванням Миколи Леонтовича отець Василь особисто відслужив першу літургію українською мовою у Микільському соборі Києва.
Василя Липківського розстріляли у 1937 році – незламного патріота звинуватили у прагненні “відторгнення України від СРСР”.

Та не загинула разом з ним його справа – і сьогодні, 28 липня 2018 року, знову “тісно було” в Києві від величезної кількості православних патріотів української Незалежності, серед яких було і близько двох тисяч представників Черкащини. І знову на Володимирській гірці в Києві молитви до Бога звучали рідною, українською мовою…

Щиро вітаю усіх з величним ювілеєм! Я вдячний депутатам облради за патріотичне налаштування й підтримку звернення про надання Томосу про автокефалію Української православної церкви, священнослужителям та всім тим черкащанам, хто зносить до Неба молитви за українську Незалежність – не тільки в цей день і не тільки в Києві”.