Народний депутат України з Черкас Ірина Геращенко була спостерігачем на парламентських та президентських виборах у Туреччині, що відбулися вчора.

“Вже о 7 ранку були на виборчій дільниці. Члени комісії ретельно перераховували бюлетені і штампували їх, щоб встигнути до відкриття, до 8. В президентському бюлетені- 6 прізвищ: 5 чоловіків і одна жінка. Вперше в історії Туреччини відбуваються одночасно президентські і парламентські вибори , й вперше турки можуть голосувати не за партію, а за коаліцію- в бюлетені представлені варіанти двох можливих майбутніх коаліцій. Бар‘єр для партій залишається високим-10%. За 15 хвилин до відкриття дільниці почали збиратися виборці, й першою в черзі – зовсім юна, дуже європейська турчанка, в навушниках і спортивній формі, видно, що мчала на дільницю після ранкової пробіжки. Взагалі, турки дуже відповідально ставляться до виборів і вже зрання на дільницях було повно людей.” – поділилась враженнями черкащанка на “Фейсбуці”.

blank

“Стамбул традиційно пахнув кавою і нестерпно дер горло смородом міцних цигарок. Я в житті не випалила жодної цигарки, й рятувалася від цього жахіття , лише вдихаючи аромат солодкої і міцної кави, яку тут традиційно подають в розписній фарфоровій чашці з лукумом і горішками.” – повідомила Геращенко і про особисте.

blank

blank