Слухання справи почалося у липні і вже відбулося три засідання в Соснівському районному суді. Після того, як Верховний Суд України у березні 2018 року прийняв рішення про скасування всіх виправдальних вироків щодо керівника роти ДПС, яка й побила фотожурналіста Ігоря Єфімова під час Революції Гідності в Черкасах, справу направили на розгляд суду першої інстанції, інформує “Zik.ua”.

«Ми вже провели три судових засідання і приступили до розгляду справи по суті, зараз стадія проголошення обвинувачення, – розповідає секретар Національної спілки журналістів України, правозахисник Валерій Макеєв. – Додам, що з боку обвинуваченої сторони діють дуже потужні адвокати. Проте постраждала сторона також налаштована рішуче – маємо намір довести справу до кінця і відстояти права Ігоря».
Зокрема, обвинувачення має на меті довести часткову провину посадової особи: через службову недбалість керівника роти відбулися протиправні дії.

«Ми будемо поновлювати всі факти, що були пов’язані з персоналіями, які побили Ігоря, – говорить Валерій Макеєв. – Щоправда, є об’єктивні причини, які ускладнюють проведення розслідування. Уже минуло чотири роки і за цей час вдалося замести сліди. Та все ж правда на нашому боці, тож будемо за неї боротися, й Ігоря в біді не лишимо».
Захист відбувається у партнерстві Національної спілки журналістів України та ГО «Платформа прав людини».

Нагадаємо, 20 січня 2014 року Ігор Єфімов був жорстоко побитий правоохоронцями під час зачистки блок-посту активістів на черкаській дамбі. Він був на місці подій у жовтому жилеті «преса», з бейджем і фотокамерою. Петро Паливода, який був встановлений єдиним підозрюваним, на той момент займав посаду заступника командира батальйону. Однак Соснівський суд ухвалив виправдувальний вирок, яким визнав Паливоду Петра Миколайовича невинуватим, оскільки на день вчинення кримінального правопорушення, він не був службовою особою, а тому в його діях відсутній склад кримінального правопорушення. Це ж рішення підтримав і Апеляційний суд у 2017 році.

Проте, Верховний Суд колегією суддів Касаційного кримінального суду навесні 2018 року скасував ухвалу Апеляційного суду Черкаської області, зазначивши, що «апеляційний перегляд кримінального провадження відбувся формально, а ухвалу апеляційного суду не можна визнати законною, обґрунтованою та вмотивованою».

Таке рішення Верховного Суду України привітав представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, назвавши його «позитивним і важливим кроком, який, сподіваюся, приведе до ефективної боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні».