Чоловік перебуваючи в зоні АТО “заробив” на прибиранні випадкового сміття в Черкасах 2,4 млн. грн., йдеться  у розслідуванні депутата Черкаської міської ради Олександра Радуцького.

За даним фактом з лютого 2016 року розсідується кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 ККУ (розтрата коштів).

Слідством встановлено, що в лютому 2014 року ФОП Олена Лисенко перемогла в одному з лотів на послуги з очищення міста від Департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради. Загальна вартість її лоту (№10) склала 26,94 млн. грн. Термін надання послуг визначався в період лютий 2014 року — грудень 2015 року.

В грудні 2014 року ФОП Олена Лисенко уклала договір субпідряду з іншим ФОПом, щодо надання послуг з прибирання міста Черкаси від випадкового сміття. За цією угодою було перераховано 2,4 млн. грн.

Слідчий припускає, що ФОП Олена Лисенко використала реквізити іншого ФОПа лише для документального оформлення частини робіт на вищезазначену суму з метою переведення їх в готівку.

Такі підозри слідства грунтуються на низці факторів. Зокрема, з квітня 2015 року ФОП який виступав у ролі субпідрядника був призваний за мобілізацією і фізично не міг здійснювати покладені на нього в рамках угоди обов’язки (підтверджується довідкою з військомату). Крім того встановлено, що на час проведення розслідування, ФОП проживає разом з бабусею, яка вказала в ході допиту, що її онук працює поваром в ресторані “Сантимо”, та про те, що він підприємець вона чує вперше. Факт працевлаштування в закладі харчування “Сантимо” підтвердив і його директор.

Також було встановлено, що відповідно до наявних баз даних ДФС, ФОПу-субпідряднику стан платника припинено, але не знято з обліку. З березня 2015 року він не мав найманих працівників та будь-якого майна для виконання покладених на нього обов’язків.

Відзначимо, що ФОП Лисенко О.М. згідно оперативних даних ДПІ у місті Черкаси, зберігала первинні бухгалтерські документи в приміщенні яке належить ТОВ “Сантехбудконструкція”. Це товариство весною цього року здобуло перемогу в конкурсі на право утримання багатоквартирних будинків. Згодом передало це право Управлінській компанії “Нова Якість”. На ринку управлінських послуг компанію “Нова Якість” просуває місцевий підприємець Андрій Бортник. За даними місцевих ЗМІ, до сфери його бізнесових впливів входить і згадувана вище ФОП Олена Лисенко.