Апеляційний суд Черкаської області повідомляє, що залишив без задоволення апеляційну скаргу Державної казначейської служби України на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси у справі за позовом  громадянина, який більше чотирьох років знаходився під слідством, про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями і діями органів досудового слідства і прокуратури.

Як вбачається з матеріалів справи, громадянин з липня 2013 року по  серпень 2017 року, тобто 49 місяців та 16 днів, перебував під слідством та судом.

Після набрання виправдовувального вироку законної сили, чоловік звернувся до суду першої інстанції з позовом про компенсацію вказуючи, що йому завдана моральна шкода, яка полягала в істотних змінах в його повсякденному житті. Більше 4 років він був обмежений в своїх законних правах, змушений виправдовуватись перед близькими і знайомими, що злочину не вчиняв. Крім іншого, позивача змусили написати заяву про звільнення з роботи за власним бажанням з організації, де він працював на час пред’явлення підозри. Вказав, що постійно перебував в пригніченому стані, стресі в результаті чого погіршився його сон.

Суд дійшов висновку, що на користь позивача має бути стягнено моральної шкоди у розмірі 184 288, 50 грн. (49,5 міс. х 3723 грн.), шляхом списання цих коштів з єдиного казначейського рахунку.

В апеляційній скарзі Державна казначейська служба України не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, просила скасувати зазначене рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позову.

Апеляційна скарга мотивована тим, що Державна казначейська служба України не повинна нести відповідальності за шкоду, завдану внаслідок незаконних дій державних органів, на думку Апеляційного суду Черкаської області, є безпідставними, оскільки обов’язок відшкодувати завдану шкоду потерпілому покладається на державу Україна, шляхом списання Казначейством України із державного бюджету як органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Таким чином, апеляційну скаргу Державної казначейської служби України залишено без задоволення.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.