8 травня депутат Черкаської міськради Олександр Радуцький зареєстрував проект рішення про дострокове припинення повноважень заступника черкаського мера, “свободівця”, Юрія Ботнара. Документ він оприлюднив на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Досить знущатися над містом та місцевим самоврядуванням. Тому сьогодні зареєстрував проект рішення, який дозволить відновити транспортну реформу, розвиток спорту, прибрати корупцію в органах виконавчої структури влади. Сподіваюся на підтримку в депутатському корпусі щодо видалення цієї злоякісної пухлини, яка присмокталася до владного крісла “, – зазначив у дописі Олександр Радуцький.

Відзначимо, що головні претензії до Ботнара – ігнорування законодавства, лобіювання власних інтересів та агресивне хамство по відношенню до підлеглих.

“Ботнар Юрій Андрійович дозволив собі некоректні та неетичні висловлювання по відношенню до директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Джуган Наталії Володимирівни, а саме: “Ви не переживайте, я при своїй посаді лишуся”, – натякаючи на те, що своєї посади може позбутися Джуган Н.В. – Вона вводить всіх в оману”. Крім того, в засобах масової інформації та соціальних мережах з’явився аудіозапис розмови заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ботнара Юрія Андрійовича з директором комплексної дитячо-юнацької спортивної школи “Спартак” Черкаської міської ради Бордовською Тетяною Володимирівною, із якої вбачається, що Ботнар Ю.А. відкрито, у присутності заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коломойця І.А. (теж “свободівця”, – ред.) погрожував закрити (ліквідувати) комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу “Спартак” Черкаської міської ради з надуманих причин. Слова, що сказані на аудіозаписі, не спростовані заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ботнаром Юрієм Андрійовичем”, – наводить кілька прикладів Олександр Радуцький.

Зауважимо, що намагання оприлюднити саме ці “плівки” називають однією із можливих причин замаху на вбивство черкаського активіста Вадима Комарова. Кажуть, Комаров дуже прискіпливо вивчав діяльність такого собі високопосадовця із Черкаської міськради, який ще й умудрився уникнути відповідальності за попередні свої “художества”, надавши правоохоронцям довідку про свою психічну неадекватність. Кажуть також, що Комаров ішов по копію тієї довідки, коли на нього напали.

Звісно, ніхто не стверджує нині, що останні підозри стосуються саме Ботнара. Утім, пан Радуцький у своєму проекті рішення перерахував далеко не найбільш показові картинки із життя пана зама, які красномовно ілюструють рівень його культури та манеру спілкування.

Можна згадати і звільнення “по-ботнарівськи” начальника департаменту оргзабезпечення Лілії Маліщук, коли до неї у кабінет увірвалася розгнівана зграя “посадовців”, що істерично верещали на вдвічі старшу за себе жінку, та ще й знімали все це на відео. Згодом у суді пані Маліщук добилась поновлення на посаді, але “ботнарі” у своєму невігластві затялись, і вирішили “вижити” її з міськради низкою “маленьких” підлот, наприклад, замість кабінету і робочого столу надати куток у робочій майстерні. А потім, в очевидь, збирались ще й спитати, чому вона якісно свої обов’язки серед молотків і верстаків не виконує?

А чого вартий “рівень дискусії” між Ботнаром і депутатом облради Вадимом Гайовичем? Нагадаємо, Черкаська обласна виборча комісія розглядає звернення щодо законності сумісництва Ботнаром посад депутата Черкаської обласної ради та заступника міського голови.

“Замість того, щоб створити нормальні умови для роботи комісії, Юрій Андрійович влаштував скандал. Спочатку півгодини перед своїми однопартійцями він мене ображав останніми словами, висловлювався непристойно, говорив речі, які нормальна, поважаюча себе людина при здоровому глузду не може собі дозволити по відношенню до іншого. Імпровізував, різні видумки вигадував, фантазував, як кажуть, на ходу. Повністю аморальний спітч з нецензурними висловлюваннями. Дуже прикро, що мій колега за 5 років на відповідальній посаді так і не навчився себе поводити як людина. Як і не навчився працювати в правовому полі. Скажу відверто, що мені соромно бути колегою такої людини, от і все. Сподіваюсь Юрій Андрійович викладе відео, яке знімала його помічниця, в мережу, щоб у громади була можливість переконатися в “високому рівні культури” свого обранця”, – описав “дійство” Гайович.

“Юрій Андрійович також обіцяв, що на сесії він планує мене на камери побити, як він це зробив з Лєбєцовим прямо за трибуною. Щоправда, не знаю, як він дістане до мого обличчя, адже для нього це неможливо навіть в баскетбольному стрибку з табуретки”, – жартома додав Гайович, натякаючи на значну різницю в зрості між собою і Ботнаром.

І при цьому цікаво, що свого часу Юрій Ботнар полум’яно боровся за складання мандата депутата облради головою Черкаської райдержадміністрації Анатолієм Ярішем, бо вважав, попри притомні роз’яснення всіх відповідних служб, що той суміщає дві посади незаконно. Коли ж справа дійшла до нього самого, то Ботнар вчепився у свій депутатський значок мертвою хваткою. Так само запекло із неабияким жаром пан Ботнар боровся із “дерибаном” Соснівки, однак після виділення там ласої ділянки його батькові – заспокоївся. І тепер всім, хто йому про це нагадує, – відповідає хамством.

Натомість “діяльність” заступника мера як посадовця накликає постійні халепи на місто. То він “роздраконить” перевізників, не укладаючи з ними договори та викручуючи руки із так званою “соціальною складовою”, що вони влаштовують тижневий страйк і зовсім не возять пасажирів, та ще й в розпал зими. То притягне до Черкас свого партійного лідера Олега Тягнибока, щоб на камери перерізати стрічку типу відремонтованого гімнастичного залу. Мало того, що Тягнибок і “свободівці” до того мають таке відношення, як кукурудза до Марсу, та ще й згодом виявиться, що гімнастичний зал в експлуатацію не зданий, відремонтований через пень колоду, і за це департамент освіти, теж із “свободівцем” на чолі, може влетіти у кругленьку суму штрафу.

Словом, все, окрім хамства, панові Ботнару вдається вкрай погано, і все його “виконання посадових обов’язків” обертається для Черкас лихом та зайвими витратами з бюджету. І черкасці вже висловились з приводу його роботи, зібравши потрібну кількість голосів під петицією з вимогою його звільнення.

Але феноменальним у цій трагікомедії виявляється те, що міський голова Анатолій Бондаренко продовжує тримати цього горе-посадовця в кріслі. Бо сам настільки боїться своє крісло втратити, що готовий хоч із чортом лисим працювати, заливши від Черкас лише “ріжки та ніжки”.

Варвара Горова