У Золотоніській гімназії ім. С. Д. Скляренка збираються довести до розуму тамтешній довгобуд – басейн. Це пообіцяв голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, та бере справу під власний контроль.

– Золотонісці 5 років чекають на новий басейн у гімназії. Ще один стратегічний довгобуд у регіоні, який мені б дуже хотілося довести до пуття і нарешті відкрити для людей. Цей проект має велике соціальне значення, реалізується за всіма правилами інклюзії та безбар’єрності. Тож ми розраховуємо, що його буде завершено в рамках президентського проекту #ВеликеБудівництво, – зазначив очільник області.

Утім, питання із подібними об’єктами дуже не однозначне, адже у їх завершення вбухуються десятки мільйонів державних гривень, однак потім настає логічне “похмілля”: а хто все це візьме на баланс і потім буде утримувати у належному стані? Адже на це потрібно величезні гроші щороку, яких, зазвичай, у місцевих бюджетах немає. Навіть порівняно багаті Черкаси роками не можуть довести до ладу свій міський басейн, тож великі сумніви, що утримувати і обслуговувати подібні “красивості” зможе Золотоніська ОТГ, навіть якщо введе плату для відвідувачів.

Подібні дискусії вже точаться у Каневі навколо так званого Шевченківського мистецького центру, який останні кількадесят років намагаються створити у приміщенні Будинку культури, коробку якого вивели під завісу радянського режиму. За роки незалежності цей монстр посеред Канева з’їв більше ста мільйонів гривень, і вже майже готовий до експлуатації, втім, вішати його собі на шию жодна структура не поспішає, а міська рада Канева вже висловлювала свою думку, і не раз: тільки комуналка щороку витягуватиме із бюджету майже все, що вдається нашкребти. Канівська влада резонно запитувала, а що, власне, краще: утримувати будівлю, яка буде експлуатуватись щонайкраще двічі на рік у Шевченківські дні, чи займатись більш нагальними проблемами міста? Звісно, це питання риторичне. Тому нинішні бравурні тиради губернатора про майбутні великі перемоги у добудові довгобудів, виглядають не надто переконливо, тим більше, що більшість з цих приміщень із “оглядинами спадку” топтали десятки попередників Скічка. Та і сам він формально – досі нардеп, і складати свій мандат на користь “державної роботи” чомусь не поспішає…