Через повномасштабне вторгнення військ російської федерації в Україну паломництво хасидів до Умані цьогоріч буде значно меншим. Про це в інтерв’ю “18000” розповіла міська голова Умані Ірина Плетньова.

Зі слів Плетньової, хасиди вже прибувають до Умані, але їхня кількість та динаміка приїзду незначна. Однак, попри таку ситуацію, бюджет міста не сильно постраждає від недоотримання коштів туристичного збору.

– Хасиди приїжджають до міста, але не в тій кількості, яка була раніше. Проте за всі попередні роки бюджет міста не поповнювався особливо від хасидів. І сказати, що вони сплачували туристичний збір, не можна. Відповідно, бюджет міста не постраждає однозначно. Мабуть, ще і виграє у тому плані, що нам доведеться менше витрачати і менше навантаження буде на наші мережі та комунальні служби, – зазначила Ірина Плетньова.

Водночас недоотримати кошти можуть ті родини уманчан, які щорічно працювали, забезпечуючи потреби паломників-хасидів.

– Якась частина (жителів), звичайно, залучалась, потрібно було приготувати їсти, харчувати, прибирати, готувати. Також займаються перевезеннями, торгівлею – був більший її сплеск. Бюджет не отримував особливих доходів, але доволі велика кількість уманчан мали можливість якраз на ці свята заробити і утримувати свої сім’ї майже протягом року, – прокоментувала Плетньова.