Уже півтора місяці в Канівській школі №4 успішно працює гурток «Робототехніка». Своїми здобутками у Lego-конструюванні юні науковці ділилися з міськими депутатами та представниками виконавчого комітету на чолі з міським головою Ігорем Ренькасом у минулу середу.
Керівник нового гуртка Галина Журавель – випускниця Канівської школи №4. Свого часу вона закінчила факультет авіаційних та космічних систем в Київському політехнічному інституті. Наразі викладає робототехніку та серйозні ігри з Lego.
– Lego – найкраща в світі компанія, яка робить іграшки з метою навчання через гру, – говорить Галина. – Це водночас і іграшки, і технології. Цього року набори LEGO «6 цеглинок» отримали всі першокласники. Там понад 22 гри, на основі яких можна проводити багато цікавих занять. Набори LEGO-education дають можливості поєднувати дисципліни: фізику, математику, геометрію… Також Lego розвиває мислення дитини, її креативність. Тому Lego можна розглядати як просто іграшку, а можна як потужний інструмент для розвитку дитини. Загалом навчання програмуванню і новітнім технологіям передбачає, що людина має гнучке мислення і гнучкий характер, має бажання кожного дня вчитися, тому що ці технології оновлюються щодня.
Г.Журавель сама прийшла до рідної школи з пропозицією відкрити такий гурток.
– Я люблю Канів. У цьому місті дуже талановиті діти, такі потенціали для розвитку, – говорить Галина. – Усе, що ми вам сьогодні продемонструємо, діти зробили самостійно. Моєї роботи тут – відсотків 10. Я вважаю, що завдання вчителя – це розказати дітям, що таке Lego-конструювання, програмування, алгоритми… і відійти осторонь. Дати їм можливість творити.
Що вони, власне, творять і «витворяють» мали змогу побачити міський голова Ігор Ренькас, представники виконавчого комітету та депутатського корпусу Канівської міськради.
Гості були вражені від побаченого.
– Це ми працюємо тільки півтора місяці. Але дітям, дійсно, подобається. Вони подеколи сидять і до восьмої вечора. Тому прийдіть до нас ближче до нового року. У нас стоятиме ялинка, яка сама буде обертатися і світитися, – запросила посадовців на новорічний «вогник» керівник гуртка.
– А головну ялинку міста зробите, щоб оберталася й світилася?, – жартуючи, поцікавився міський голова.
– Поки що такого завдання не надходило, але якщо поставите – зробимо, – пообіцяла тренер. – Загалом діти виконують поставлені завдання, які називаються «місії». Таким чином, готуються до чемпіонату країни з робототехніки. Ті, команди, які перемагають, їдуть на Всесвітню Олімпіаду з Робототехніки — World Robot Olympiad (WRO) — одна з найбільших олімпіад світу, в якій беруть участь понад 60 країн. На змаганнях діти виступають самостійно, тренер знаходиться осторонь і тільки спостерігає. У них є лише ноутбук і робот, якого вони сконструювали абсолютно самостійно. Минулого року саме в Україні відбулась WRO WeDo 2.0 Ukraine – Олімпіада з робототехніки для початкової школи, у якому взяло участь аж 100 команд. Діти 7-8 років самостійно робили роботів, самостійно програмували їх і представляли на змаганнях. Це було неймовірне дійство!
Бажаючих ходити на новий гурток, дійсно, багато.
– Учні тягнуться. Тут просто черги стоять під кабінетом, але сам кабінет, на жаль, невеликий. Тому маємо потребу в іншому приміщенні. Воно є, але там потрібно провести ремонт, – говорить директор школи Ірина Верба.
Посадовці та депутати оглянули виділене приміщення та проаналізували перспективи проведення ремонтних робіт. Також обговорили фінансові можливості відкриття подібного гуртка й у інших як шкільних, так і позашкільних навчальних закладах міста.
– Ми «стартонули» завдяки співфінансуванню з обласного і міського бюджетів за 200 тис.грн. За ці кошти придбали спеціальний стіл, шкільне «поле», набори Lego та ноутбуки для програмування, – говорять представники навчального закладу. – Далі можна тільки розширювати наше «озброєння», що дасть змогу залучати більшу кількість дітей. На сьогодні групи складаються з 10-ти вихованців – це учні 1-2-х, 3-4-х, 5-6-х і 7-х класів. В Lego зручно, що всі деталі стандартизовані, і їх можна поєднувати з різних наборів.
Також постало питання кадрового забезпечення, чи має місто фахівців, які зможуть давати дітям такі знання. Як з’ясувалося, на сьогодні Черкащина є передовою по Lego-технологіям. Так, відповідні курси для вчителів проводить й інститут післядипломної освіти.
Цікавилися гості про перспективи юних винахідників, мовляв, невдовзі дійде до того, що канівські школярі створять свою «Софію». Нагадаємо, нещодавно в столиці України презентували людиноподібного робота Софію, розробленого гонконзькою компанією Hanson Robotics, який вважається найрозумнішим на сьогодні роботом у світі.
– Роботи – це наше майбутнє. Це потрібно прийняти як незворотне. Ще якихось 5-10 років і такі «софії» бігатимуть Каневом, – говорить Галина Журавель. – Тому, на мою особисту думку, головне, чому треба навчити дітей сьогодні – що керує роботом людина.
За інформацією Канівської міськради
КОМЕНТАРІ