Амбітне завдання створити на Черкащині потужну команду і дійти до кожної домівки ставить перед собою лідер партії «Основа» Сергій Тарута. Команду, яка віритиме в те, що спільними зусиллями можна навести порядок в країні і допомогти кожній людині стати успішною і багатою. Команду, яка вмітиме досягати результатів і буде єдиною в своєму прагненні. Саме тому фундаментом для своєї політсили він обрав згуртовану і дієву спільноту афганців начолі із депутатом Черкаської обласної ради Олександром Рибченком. Цього тижня Сергій Олексійович приїхав до Черкас представити громадськості обласного лідера «Основи», познайомитись з активом та відвідати великі промислові підприємства області.

blank

Олександр Рибченко очолив “Основу” на Черкащині

«Я ніколи не займався політикою, віддавав перевагу роботі в промисловості, де досягнув серйозних результатів і заслужив авторитет. Однак життя примусило зробити вибір, коли на Донбас прийшла війна. Треба було визначатися, що ти любиш більше, свою роботу чи свою країну. Тоді я очолив Донецьку обласну адміністрацію. Це були ті дні, коли ти не знав, чи не загинеш сьогодні. І тоді я повною мірою усвідомив, наскільки наша країна хвора політично і економічно, і змушений був ставати політиком. Бо мусить же хтось бути, хто прагнутиме не дорватись до корита, щоб красти, як це роблять 95% посадовців і депутатів, а примножувати багатства країни», – зазначив Сергій Тарута на зустрічі з політактивом та журналістами.

blank

Тарута зустрівся із керівництвом та трудовим колективом черкаського “Азоту”

За словами Сергія Олексійовича, Україна сьогодні не просто хвора, якщо ставити їй медичний діагноз, то вона знаходиться в реанімації в комі. І з цього стану її необхідно терміново виводити.

«Ми – молода політична сила, але маємо чіткий план і стратегію. Складне завдання реанімувати Україну потребує серйозного підходу і злагодженої команди, яка буде складатися із професійних людей, порядних, з достойною репутацією, яку б вони ніколи не поставили під загрозу заради якоїсь минущої фінансової вигоди, і патріотів своєї держави. На жаль, із цим сьогодні маємо великі проблеми, бо замість того, щоб розвивати досягнення, які ми отримали після проголошення незалежності, наші діячі лише руйнують. Наша команда складається із людей, які кожен в своїй галузі досягли високих результатів, тому ставимо собі амбітні завдання, які маємо виконати в короткий термін. Головні з них: в країні мають бути не лише європейські ціни, а й європейські зарплати та пенсії. До 2030 року ВВП країни має складати 710 мільярдів доларів, створити не менше 50% середнього класу і побудувати людиноцентричну модель держави, щоб саме пересічний українець був головною цінністю, і щоб у нього була висока якість життя», – коротко змалював завдання для своїх соратників політик.

blank

На “Азоті”

blank blank blank blank

Саме за таких умов, переконаний Сергій Тарута, молодь перестане виїжджати за кордон. І мова йде не просто про зарплати 1000 – 1200 доларів, а пенсії 400 – 450, а про безпеку, свободу і забезпеченість, які мають відчувати всі громадяни.

Злочином проти країни і проти кожного українця Сергій Тарута називає ціну на газ, яку сьогодні сплачують громадяни – більше 300 доларів за тисячу кубометрів.

«Названа ціна на газ – це ціна нашої непрофесійності, корупції і політичних війн. Цілком реально, щоб ціна газу нині складала 110 – 120 доларів для населення і не більше 200 доларів для промисловості. Це якраз і є справжня ринкова ціна, бо Україна на третьому місці по запасах нафти і газу в Європі, а по наявності енергоресурсів – друга. Однак ці колосальні ресурси не використовуються. Через це страждає вся країна, і галузі промисловості, зокрема і хімічна . Приклад, ваш черкаський «Азот». Держава воює із власником, а потерпають прості працівники. Замість цього держава мала б забезпечити дешеві кредити для промисловості, за рахунок яких вони змогли провести повну модернізацію, піднявшись таким чином на новий економічний рівень», – наводить вражаючі цифри Тарута.

blank

У Черкасах відкрився партійний офіс “Основи”

Що ж до Черкащини, то, на його переконання, наша область має величезний аграрний потенціал, поряд із яким має розвиватись переробка, щоб країна не продавала сировину, а готовий продукт. З іншого боку, сьогодні область має серйозні можливості по розвитку IT-технологій, робототехніки і туризму.

«Черкащина має такі культурні перлини, як та ж Софіївка в Умані, однак жодним чином не працює над тим, щоб вони ставали центрами туризму, який є надзвичайно прибутковою галуззю. І особливо державі не треба вкладати кошти, треба просто створити умови, щоб бізнес сам їх вкладав», – наголошує політик.

До речі, підкреслює Сергій Тарута, сільське господарство і туризм, це ті галузі, які можуть врятувати села, що сьогодні стрімко вимирають.

«Із більше як 22 тисяч українських сіл на сьогодні вже вимерло більше тисячі, майже в десяти тисячах немає жодного суб’єкта господарювання, а це означає, що вони також під загрозою зникнення. Щоб виправити ситуацію, не треба вигадувати власних шляхів, треба взяти за приклад світовий досвід. І є країни-партнери, та ж Південня Корея, яка свого часу здивувала світ своїм економічним проривом, що готові інвестувати в Україну», – переконаний Сергій Олексійович.

blank

Сергій Тарута покладає великі надії на черкаську партійну команду

blank blank blank blank

Не зміг оминути Тарута і болючу для нього тему переселенців, про яких держава не подбала належним чином.

«Більше півтора мільйона людей опинились без домівок. Держава мала б у першу чергу потурбуватись про основне для них – про житло. Адже вони їхали, і думали, що на кілька місяців, а вийшло – на роки. І до слова, тільки та ж Німеччина виділила на допомогу пересенцям 560 мільйонів євро, проте гроші ці десь загубились в Мінрегіонбуді. Правда, 40% переселенців вже не хочуть повертатись на Донбас, а решта – ще мають таку надію. У них буде складане завдання – відновлювати його після війни. Але щоб вони пішли на це, мають відчути, що необхідні своїй країні, що країна готова боротися за кожного з них. Зараз їх просто викинули, бо їхні голоси на виборах владі не потрібні, адже за нинішню владу вони голосувати не будуть. І повірте, наша команда знає, як повернути і відбудувати Донбас», – зауважує Сергій Тарута.

Наостанок же він підкреслив, що нинішні політики повинні в першу чергу підняти з руїн країну, а потім передати її в руки наступникам:

«Ми маємо виконати поставлені завдання, а тоді передати країну наступним поколінням політиків. В цьому полягають наші амбіції – швидко і якісно досягти мети. А потім самі повернемося до звичних буднів: робити світ навколо своїх домівок, навколо своїх підприємств, навколо своїх міст привабливішим».

Варвара Горова