Слідчі ДБР 7 лютого повідомили про підозру двом старшим дільничним офіцерам поліції з Городища. Їх підозрюють у катуванні затриманого.

За попередньою інформацією, увечері 5 лютого цього року в службовому кабінеті городищенського райвідділку правоохоронці «перевіряли» причетність 28-річного місцевого молодика до крадіжок, а іншими словами – намагались навісити на нього ті злочини, однак хлопець уперто не бажав підписувати підсунуті йому папірці.

Перед тим оперативники приволокли його із гаража, де він разом із своїм братом  та товаришем перебирали залізяччя. Тож, напевне, двоє дільничних подумали, що зусилля їхніх колег не повинні змарнуватись, і взялися «переконувати» затриманого у перевірений ще з часів міліції спосіб.

Щоб вибити зізнання, перевертні в погонах взялися за залізний стілець і почали нещадно гамселили затриманого, доки знаряддя катувань не зламалось. Потім на потерпілого вдягли кайданки та продовжили бити руками, ногами, шлангом від вогнегасника, а також пластиковою пляшкою з водою по голові, обличчю та тулубу, доки на хлопцеві живого місця не залишилось.

Як констатують в ДБР, внаслідок цього постраждалий отримав тілесні ушкодження у вигляді забою м’яких тканин обличчя, голови та спини, травматичного видалення зубів верхньої щелепи.

Наразі вирішується питання щодо обрання катам запобіжного заходу та відсторонення від займаних посад. Досудове розслідування триває. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Утім, варто додати, що Городищенський райвідділок ще у міліцейські часи «славився» садистськими нахилами. Та й не тільки Городищенський, а й Звенигородський, де було спеціальне місце для катувань, Уманський, де якось затриманого підприємця закатували до смерті, а тіло викинули на дорогу. Журналісти нашого видання не один раз писали, як «стражі порядку» практично у всіх районах області вішали затриманих на наручниках, одягали на голову поліетиленові пакети, били електрошокерами, в тому числі і в інтимні місця, били шлангами, мішками з піском, дубинками… І як стверджують джерела із правоохоронного середовища, нині ці «традиції», призупинені на початку реформуванням міліції в поліцію, успішно почали повертатись.