На Черкащині вже вшосте відбувся Форум із питань взаємовигідного партнерства громади, бізнесу та влади. Його ініціатором уже традиційно виступив «Благодійний фонд «МХП – Громаді» за підтримки агрохолдингу МХП.

blank

На Форум з’їхалися голови ОТГ, депутати місцевих рад, громадські лідери з тих областей та районів, де є потужності Групи компаній МХП, аби у невимушеній, теплій атмосфері обмінятися думками та досвідом  розвитку громад, обговорити плани на майбутнє та для їх кращої реалізації прослухати лекції експертів та відомих спікерів. Привітати учасників Форуму прийшли голова Черкаської ОДА Олександр Скічко та голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний.

blank

У своєму вітальному слові очільник ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік зазначив, що сьогоднішній захід є знаковим, адже з кожним Форумом відбувається зростання кількості його учасників та залучення партнерів з інших регіонів.

blank

«Варто було почати розширювати проєкт за межі Черкащини, адже бачимо, коли працюють Схід і Захід разом, то від цього виграють усі, – відзначив пан Воскобойнік, – Для підприємства, яке я очолюю, важливий розвиток тих громад, де є наші потужності. Зараз ми працюємо у сотні громад Черкащини. І за минулий рік ми  сплатили у місцеві бюджети близько 155 мільйонів гривень. Ще 110 мільйонів сплатили у державний бюджет. Також у нас одна з найвищих орендних плат по всій Черкаській області, це підтверджує статистика. Це значить, що ці кошти йтимуть на розвиток  громад та підтримку їхніх ініціатив».

На сьогодні Черкащина є центром України не лише географічно, але і трендовим, наголосив у своєму виступі голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.

blank

«Те, що такі форуми відбуватимуться і в інших містах, надзвичайно важливо. Я застав «фінальні етапи» децентралізації, і дуже добре розумію важливість громад у розвитку і поліпшенні реального життя населення нашої країни. Сьогодні влада без керівників ОТГ фактично нічого не може.  Від них іде ініціатива, ідуть започатковані певні проекти, ідуть кошторисні документації. Тому є важливим, щоб центральні органи влади співпрацювали із територіальними громадами із залученням бізнесу. Лише у цьому випадку ми можемо отримати реальні результати», – звернувся Олександр Скічко до присутніх.

Заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко розповів про початок роботи «Благодійного фонду «МХП – Громаді» як інструменту роботи з населенням, з громадами.

blank

«Ми бачимо, як багато підприємств працює за схемою «даємо, бо люди просять». Але в очах наших закордонних партнерів це виглядало, як підкуп людей, вони не розуміли такої благодійності. Тому ми вирішили створити благодійний Фонд, який допомагатиме громадам реалізовувати їхні ідеї. Ми пройшли певну історію розвитку, фокус з інфраструктурних об’єктів було змінено на освітньо-розвивальні. Як написано в наших статутних документах: місія нашого Фонду – допомагати розвиватися людям, громадам, суспільству для вирішення соціальних, економічних, екологічних проблем».

За словами Лещенка, по всій країні на соціальні проєкти МХП торік спрямував близько 200 мільйонів гривень. До слова, у 2019 році було 170 мільйонів.

Про плани «Благодійного фонду «МХП – Громаді» розповіла його директорка Тетяна Волочай.

blank

«Перше, що ми розпочнемо у 2021 році, – це конкурс мікрогрантів «Село. Кроки до розвитку», це конкурс для розвитку мікропідприємництва. Далі – наш улюблений конкурс «Час діяти, Україно!»  У межах цього конкурсу ми пропонуємо громадам реалізувати власні ініціативи з нашою допомогою та залучити власні ресурси. За п’ять років ми підтримали 200 проектів. Також буде продовжено проведення екологічних фестивалів, толок. Буде продовжено проведення показів українських фільмів просто неба в селах та невеликих містах. Буде продовжено проект «Лікар для села» та ще багато інших цікавих ініціатив», – зазначила Тетяна Волочай.

Надважливою називають співпрацю з відповідальним бізнес-партнером і голови ОТГ.

blank

«З благодійним Фондом ми працюємо давно, років п’ять вже точно. Нова концепція надання проектів нам дуже подобається, йдеться про співфінансування. Ми навіть скриньку встановили у сільській раді, куди кожен може хоч пару гривень вкинути. Крім того, ми проводимо опитування, де самі мешканці ОТГ вирішують, що саме вони хочуть змінити чи покращити, – каже голова Бобрицької ОТГ Олена Штефан. – Серед вже реалізованих проектів – розвивальний центр «Гармонія» у Козарівській сільській школі,  у Бобриці відкрито інклюзивно-ресурсну кімнату для діток з особливими потребами. Відкрито міст в Тростянці, який з’єднував кілька сіл та був в аварійному стані тощо. Вже зараз, коли до села заходить новий бізнес, ми питаємо, а чи будете ви нам так допомагати, як допомагає МХП?»

blank

Варвара Горова

Довідково:

Благодійний фонд «МХП – Громаді» – благодійна організація, яка вже понад 5 років працює на територіях присутності підприємств Групи МХП. Створена з метою сприяння комплексному розвитку  територіальних громад та інститутів громадянського суспільства.

 Агрохолдинг МХП – лідер агросектору України, локомотив соціальної відповідальності, інновацій та дбайливого ставлення до природи. Понад 20 років компанія працює над тим, щоб бути надійним партнером громад  у 16 регіонах держави, найкращим місцем роботи для понад 28 000 співробітників. На Черкащині МХП представлено такими підприємствами, як ТОВ «НВФ «Урожай», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», ТОВ «Катеринопільський елеватор», ДП «Птахофабрика «Перемога Нова».