На ринку Черкас зросла ціна на цибулю. Нині її вартість стартує від десяти гривень за кілограм. Здорожчання пов’язують з низькою врожайністю та зростанням цін на добрива, пальне та електроенергію, через що підвищилась собівартість виробництва, розповів Суспільному економіст Всеволод Степанюк.
На ринку в Черкасах продавчиня Людмила Сахно продає цибулю на різний смак — жовту, білу та червону. У листопаді купувати овоч стали більше, бо росте ціна, розповіла жінка:
“У районі від 10 до 13 гривень — це гуртова ціна. Це залежно від того наше виробництво, чи польське. Зараз іде попит, в основному, на наше, місцеве, а польське трішки дорожче виходить, різниця у дві-три гривні. Урожайність дуже низька в цьому році”.
Дорожчою цибуля стала в продавчині Нелі Онищенко. За її словами, вартість залежить від сорту.
“Ціна трошки виростає, але в мене вона по 20 гривень, є і дорожче у людей, в мене просто калібр маленький. Смачненька, солоденька, ну це залежить від сорту ще”.
Поки у ятках місцеві овочі за низькою ціною — імпортні не купує покупець Олександр Онищенко:
“Треба купувати, у магазині не все є, не тої якості, хоч і в магазині купуємо, а ціни виросли дуже і ростуть далі”.
Натомість черкащанка Євдокія Гегельська цибулю купує тільки в магазині, за її словами, там дешевше:
“Ну на ринку дорожче, а там є вибір, я не можу сказати, що продукт в маркеті гірший, ніж на ринку. Заготовила собі два приблизно ящички, поставила на балконі. По 12-13 гривень вона була на той час ще трошки зі знижкою, то цибулею я запаслася”.
Основною причиною росту ціни на городину, розповів економіст Всеволод Степанюк, є підвищення витрат на виробництво продукції. У 2024 році на це вплинули кілька чинників, пояснив.
“У низці областей України і на низку культур стався неврожай, наприклад, це картопля, буряк, і, відповідно, ціни пішли вверх, крім того, здорожчення паливно-мастильних матеріалів, електроенергії, проблеми з робочою силою також вплинули на зростання ціни”.
За його словами, вартість зростатиме до кінця року.
КОМЕНТАРІ