З цією метою найближчим часом буде розроблений план та заходи з його реалізації. Одним з таких профілактичних заходів стане відпрацювання під умовною назвою «Перевізник». Про це перший заступник Голови Національної поліції повідомив сьогодні, 21 липня, під час відеоселекторної наради під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового. У нараді взяли участь керівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії, обласних та структурних підрозділів Національної поліції.

Учасники наради відзначили низку резонансних дорожньо-транспортних пригод, що сталися в державі упродовж минулої доби. Так, лише у чотирьох ДТП загинула 21 людина.

Відтак керівництвом Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції перед підпорядкованими органами поставлено низку завдань. Зокрема, йдеться про посилення профілактичної роботи з учасниками дорожнього руху. Особливу увагу приділятимуть перевірці дотримання вимог ПДР і безпеки з боку перевізників на пасажирських маршрутах.

В’ячеслав Аброськін доручив керівникам обласних підрозділів Нацполіції, управлінь патрульної поліції, відповідним структурним підрозділам відомства – вжити додаткових невідкладних заходів, що мають на меті профілактику аварійності та її тяжких наслідків. З цією метою до 23 липня буде розроблено план додаткових невідкладних заходів.

Під час наради керівництвом МВС і Нацполіції дано доручення керівникам територіальних і структурних підрозділів відомства – негайно проаналізувати стан аварійності, визначити аварійно небезпечні ділянки автошляхів, насамперед – міжнародного та державного значення. При цьому особливу увагу необхідно звернути на причини та умови вчинення ДТП, зокрема – з постраждалими.

Для посилення безпеки учасників дорожнього руху буде запроваджено щільне патрулювання нарядами поліції місць концентрації ДТП, особливо в нічний і ранковий час. Це дасть змогу більш ефективно забезпечити безпеку людей на дорозі, а в разі необхідності – своєчасно і ефективно надати допомогу учасникам дорожнього руху.

Водночас поліція проведе додаткове обстеження автошляхів для перевірки стану дорожнього покриття, розмітки, наявності дорожніх знаків, нерухомих об’єктів, які ускладнюють дорожній рух. Про всі виявлені недоліки правоохоронці інформуватимуть місцеві органи виконавчої влади та служби автомобільних доріг.

В’ячеслав Аброськін підкреслив необхідність взаємодії усіх зацікавлених відомств, до чиєї компетенції входить забезпечення безпеки учасників дорожнього руху, особливо – пасажирів транспорту загального користування. Одним з профілактичних заходів у сфері пасажирських перевезень стане профілактичне відпрацювання під умовною назвою «Перевізник». Воно стартує на наступному тижні і триватиме до особливого розпорядження.

«Вимагаю забезпечити конструктивну взаємодію підпорядкованих підрозділів з територіальними органами Укртрансбезпеки» щодо здійснення профілактичних та контрольних заходів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху під час експлуатації транспортних засобів загального користування», – підкреслив перший заступник глави Нацполіції України.

Нагадаємо, перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий доручив Нацполіції  посилити безпеку на автошляхах у курортний сезон.

Також нагадаємо,  Голова Національної поліції України Сергій Князєв ініціював  проведення профілактичних заходів на автодорогах України через резонансні ДТП, що сталися у квітні цього року. Заходи під умовною назвою «Перевізник» тривали до початку липня.

Під час їх проведення поліція перевірила понад 185 тисяч транспортних засобів, що їх використовують для перевезення пасажирів. Поліцейські виявили 2929 технічно несправних автобусів, а також понад 26,5 тисяч порушень, допущених водіями пасажирського транспорту. Найбільш суттєвими серед них є керування транспортом у стані сп’яніння (83 факти), створення аварійної обстановки (42), порушення правил проїзду залізничних переїздів (22). Крім того, поліцейські зафіксували 977 випадків керування транспортом без необхідних документів, 6166 фактів перевезення пасажирів понад встановлену кількість, а також виявили 1098 автобусів, що не пройшли обов’язковий технічний огляд.

За інформацією Департаменту комунікації Національної поліції України