Липень – екватора літа, найбільш теплий та дощовий місяць року. З 11 липня в області триває дощовий період, за який вже випало 30-66 мм або 40-90% місячної норми. За кліматом в липні у нашому регіоні в середньому буває 4 дні із грозою, а найбільша кількість таких днів – 16, була зафіксована у Золотоноші у липні 1973 року. У поточному році лише за 2 декади в області відмічено 10 днів з грозами. Проте, Черкащина знаходилася у зоні невеликих температурних контрастів, тому смерчів, шквалів та крупного граду не було.

Дощова погода, висока вологість повітря, роси, тумани були заважали підсиханню зерна та збирання врожаю, а разом із підвищенням вологості грунту сприяли погіршенню якості зерна – зменшенню кількості клейковини, і в кінцевому підсумку погіршенню хлібопекарських властивостей зерна.

За прогнозом, на поточному робочому тижні погода збереже нестійкий характер, продовжуючи постачати порції тепла і вологи. Але із середини тижня дощів стане значно менше, а температурний фон дещо підвищиться. Температура повітря вночі 14..19º, вдень 24-29º.

На остаточне покращення погоди внаслідок впливу антициклонів, можна сподіватися в останні дні илипня. Саме тоді аграрії зможуть активізувати жнивну компанію.