Сміляни перекрили дорожній рух на виїзді зі Сміли в сторону Балаклеї. Про це повідомляєграмадський активіст Ілля Слободяник на своїй сторінці у “Фейсбук”.

Також перекриті дороги в сторону Черкас та за міською лікарнею на Загреблі.

“Акція триватиме до підписання договору на газ з “Нафтогазом” по адекватній ціні та БЕЗ нав’язування Смілі чужих приватних боргів (борг “Смілаенергоінвесту”)”, – зазначив Слободяник.

blank

Активісти залишились ночувати на імпровізованих блок-постах.

Нагадаємо, сміляни кілька днів перекривали дороги, вимагаючи включення тепла. Натомість «Нафтогаз» відмовлявся надавати місту газ для котелень через борг приватної компанії «Смілаенергоінвест», яка заборгувала з 2010 року аж 86 мільйонів гривень.

blank

Цю компанію, без ліцензії і без допусків, нав’язали місту в часи Януковича, її пов’язують із олігархом Дмитром Фірташем, і всі гроші, які сміляни стовідсотково сплачували за тепло, вона виводила в офшори. Звісно, такий борг «прокладки» перед «Нафтогазом» міг утворитись лише за наявності змови з останнім.

Діяльність «Смілаенергоінвесту» обросла низкою кримінальних справ, однак уряд і «Нафтогаз» намагались примусити Смілянську міськраду взяти борг «Смілаенергоінвесту» на бюджет, за інших умов газ комунальному підприємству, що боргів не має, не включали.

blank

Цей шантаж з боку урядовців триває другий опалювальний сезон.

Натомість міська влада зайняла жорстку позицію, вимагаючи стягувати борг із компанії, яка ті гроші вкрала. За це міський голова Сміли отримав від столичних посадовців прізвисько «сепаратиста» і «політикана», мовляв, за вчасний початок опалювального сезону відповідає місцева влада.

Однак 16 листопада включити тепло місту дав доручення Президент. На ранок 17 листопада працювали вже всі котельні.

Утім, “Нафтогаз” на укладає угоду із смілянським комунальним підприємством, вимагаючи таки взяти на себе борги “Енергоінвесту”. Без угоди вважається, що містечко краде газ для котелень, тож платити за нього доведеться за подвійним тарифом.