Реконструкцію каналізаційних очисних споруд у Кам’янці завершено. Нині там проводять пусконалагоджувальні роботи, зокрема підбирають максимально оптимальний баланс реактивів для безпечного очищення води. Про це говорить перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. Днями він  ознайомився з роботою оновленого об’єкту, повідомляють в ОДА. За словами першого заступника, проведення тамтешніх робіт вирішує одне з надважливих екологічних питань області, зокрема сприятиме покращенню стану Тясмину.

– Реконструкція очисних у Кам’янці входить до переліку заходів, передбачених обласною програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, – каже Віталій Коваль –. Реалізація ж є вдалим прикладом втілення децентралізації, ініційованої Президентом України, коли держава надає підтримку проектам, важливим для місцевих громад. Загалом із різних джерел ми залучили більше 13 млн грн. Зокрема, понад 8 млн грн – з природоохоронного фонду обласного бюджету, що були спрямовані субвенцією районному бюджету. Це і державні кошти – близько 5 млн грн.

blank

Зауважимо, в межах фінансування на об’єкті встановлено нове обладнання в грабельному приміщенні, стічні лотки, пісколовки, облаштовано первинні відстійники, аератори для піологічної очистки, фільтри з доочистки, повітродувки та ін.

Керівник Кам’янського водоканалу Анатолій Висоцький розповідає, що тут проходить три етапи очистки: хімічна, біологічна та хімічно-біологічна. Загалом же ця унікальна фільтрувальна станція здатна очищати 80 кубометрів води на годину. При цьому її розробник Анатолій Качанов запевняє, що ці фільтри якраз і є сорбентами очищення. Вони дозволяють доводити воду майже до питного рівня. До технічної води – стовідсотково.