Рішення про початок роботи закладів освіти, культури, фізичної культури та спорту ухвалив Черкаський міськвиконком.  Як зазначив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов, у зв’язку з необхідністю дотримання заходів з послаблення карантину, департамент вважає за доцільне відновити роботу закладів освіти, закладів та підприємств фізичної культури і спорту, закладів культури міської комунальної власності, забезпечивши своєчасне та повне проведення профілактичних і протиепідемічних заходів у закладах.

Згідно з ухваленим рішенням, дозволено розпочати роботу дитячо-юнацьким спортивним школам та комунальним підприємствам фізичної культури та спорту Черкаської міської ради з 1 червня 2020 року (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб).

Закладам культури міської комунальної власності дозволено розпочати роботу з 10 червня 2020 року, зокрема з прийманням відвідувачів, також культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрів площі приміщення, де проводиться захід.
Також з моменту підписання рішення виконкому зможе працювати інклюзивно-ресурсний центр.

Крім того, виконавчий комітет дозволив проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 50 осіб комунальним підприємствам фізкультури і спорту, а з 1 червня – ДЮСШ.

Також у рішенні зазначається, що термін дії карантину для закладів освіти, фізкультури і спорту і комунальних закладів культури продовжується до 22 червня.

Департамент освіти та гуманітарної політики має розпочати підготовку закладів дошкільної освіти до здійснення освітнього процесу та відновити освітній процес після завершення підготовки закладів до роботи в умовах карантину.