Пенсіонерка Світлана Поліщук не може на інвалідному візку переїхати пішохідний перехід по вулиці Сумгаїтській в Черкасах. Каже, що така ситуація виникла, коли тут почали ремонт. Жінка на візку пересувається вісім років. Раніше могла оминати бордюр, допоки не облаштували новий, а на дорозі не зрізали шар асфальту. Про це розповідає Суспільне телебачення.
Аби дістатися до аптеки, магазину, пошти чи на ринок жінка щодня просить допомоги в сторонніх. Каже, якщо переїжджає бордюр самостійно, то б’є акумулятор візка. Такі проблеми із пересуванням, розповідає, виникли після ремонту дороги на вулиці Сумгаїтській:
“На тому переході бордюр був такий, але там була вибоїна така й можна було заїхати. А зараз ту вибоїну прибрали. Бордюри замінили й тепер проїзду немає. А на другій стороні залишився побитий асфальт, я, навіть, боюся туди їхати”.
Жінка говорить, що засмучена тим, що люди з інвалідністю не можуть безперешкодно пересуватися містом:
“Ми не повинні сидіти вдома. Не залежно від того, куди ми їздимо, у нас має бути доступ скрізь. І ми не повинні просити: «Люди, допоможіть!». Цього не повинно бути в країні, також більш ніде немає. Але влада нас не розуміє. Мені, здається, вони б зрозуміли наші проблеми, якщо нашим керівникам на один день дати візок і пропонувати поїздити по місту”.
Вирішити проблему пенсіонерка просила Черкаську міськраду ще місяць тому.
“Коли йшов ремонт дороги, коли укладали новий асфальт, я під’їжджала і до працівників, які тут робили. Я також телефонувала до міськвиконкому. Просила, що зробили заїзди та спуски, щоб можна було переїхати дорогу. Мені сказали, що на Сумгаїтській роботи завершені й що попросять працівників повернутися”.
Артур Савін, керівник Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради, ситуацію прокоментував так:
“На жаль, обсяг фінансування в цьому році не дозволив виконати укладання останнього верхнього шару щема. Тому, дійсно, висота бордюрів у місцях пішохідних переходах на сьогодні не відповідає нормативам. Але це все передбачено проектом, це все буде виконано. Ми порадимося з підрядником. Можливо, тимчасовi ми якісь заходи передбачимо. Ну, ми розуміємо, що дійсно така проблема є”.
Ігор Віблий, керівник підрядної організації “Дорстрой”, яка проводить ремонт, повідомив, що роботи продовжать, коли буде сприятлива погода:
“Бордюр буде приведений у відповідність по завершенню об’єкта. Там ще буде два шари асфальту. Це тимчасові незручності. Ми, звичайно, вибачаємося, але так воно поки що буде. Наразі, ми не можемо класти асфальт у таку погоду. Це технологічно не дозволяється”.
Зі слів Лесі Валяєвої, радниці голови облдержадміністрації по правах людей із інвалідністю, при зупинці робіт, мали б подбати про право людей безперешкодно пересуватися:
“Під час заморозки робіт: проблеми із фінансуванням або ж не сезон, то все одно замовник робіт і виконавці повинні подбати про право людини вільно пересуватися й провести тимчасові заходи. Наприклад, дерев’яні щити кладуться в тій частині, де перерито чи перекопано, щоб людина могла з точки “А” в точку “Б” дійти. Висота бордюрного каменю на перетині між тротуаром і проїжджою частиною має бути не вище 2,5 сантиметрів або 0. Якщо 0, то обов’язкове використання тактильної плитки”.
КОМЕНТАРІ