Реабілітація осіб з інвалідністю – одне з найактуальніших питань, якими опікуються органи місцевого самоврядування. У Черкасах ця робота виконується на досить високому рівні, проте необхідно розвиватися і рухатися далі. На цьому наголосив міський голова Анатолій Бондаренко під час наради за участю заступниці Марини Гаркавої, представників департаменту соціальної політики, Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» та батьків дітей з інвалідністю.

Як розповіла керівниця Центру Наталія Воронкіна, «Жага життя» запрацювала у 2019 році, і з того часу кількість відвідувачів Центру зросла майже учетверо, значно збільшилася і кількість послуг, які надаються. Наразі у Центрі обслуговуються 434 особи.

«Водночас бажаючих обслуговуватися у нас набагато більша, групи переповнені, а батьки записуються у черги. Це й не дивно – адже це єдиний подібний заклад у нашому місті», – зазначає Наталія Воронкіна.

За її словами, нині необхідно відкрити додатково хоча б 2 дитячі та 1 дорослу групу денного догляду. Найближчим часом відкриють ще одну групу денного догляду для дітей, які пересуваються за допомогою крісла колісного. Ремонт в групі проводять господарським способом (необхідні матеріали надав «Епіцентр»).

Має «Жага життя» ще й багато планів щодо розвитку закладу:

– Створення освітнього простору для дітей розладом аутичного спектру;

– Відкриття сенсорної кімнати для осіб з розладом аутичного спектру, затримкою психічного розвитку та іншими порушеннями психіки;

– Відкриття майстерень для професійної та трудової реабілітації молоді та військових;

– Забезпечення додаткових приміщень для вчителів-реабілітологів та психологів;

– Покращення доступності приміщення;

– Створення молодіжного простору;

– Облаштування тренажерного залу тощо.

Аби втілити ці плани в життя, Центр комплексної реабілітації потребує розширення приміщення. Під час наради розглянули кілька можливих варіантів. Однак це питання потребує ретельного вивчення та розрахунків.

«Наразі Черкаси рухаються у правильному напрямку щодо реабілітації осіб з інвалідністю. Наше місто стало одним з найперших і найкращих в Україні у цьому питанні. Тож потрібно не збавляти темпи і рухатися вперед. Черкаська міська рада і виконавчий комітет готові усіляко допомагати і підтримувати цю соціально важливу ініціативу», – підсумував міський голова Анатолій Бондаренко.