Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що один із зловмисників, за попередньою змовою з іншим зловмисником, в нічний час доби 21.09.2019, заволоділи транспортним засобом потерпілого та з місця скоєння злочину зникли в невідомому напрямку.

Зловмисників затримано в порядку ст. 208 КПК України та повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України.

Під час затримання вказані особи повідомили, що раніше також вчиняли злочини вказаної категорії та повідомили про місцезнаходження викрадених автомобілів. Вказана інформація підтвердилась, знайдені автомобілі вилучені та наразі слідчим суддею вирішується питання про накладення на них арешту.

На даний час зловмисникам обрано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту та проводяться необхідні слідчі дії для встановлення об’єктивної істини у справі.

Довідково: санкція статті передбачає покарання на строк від 5 до 8 років позбавлення волі.