У Черкасах було презентовано програму віддаленого доступу для контролерів ПАТ «Черкасиобленерго», що обслуговують побутових споживачів. Відтепер працівники підприємства швидко і легко на планшеті можуть переглянути показники використаної електроенергії, стан заборгованості певного споживача та швидко внести до системи зняті показники.

Впровадження сучасних електронних технологій в рамках пілотного проекту почалося з жовтня минулого року. На сьогодні цю систему вже впровадили Чорнобаївський РЕМ, Черкський районний РЕМ та Черкаський міський РЕМ.

«Той сервіс, що ми його впроваджуємо, дозволяє поліпшити зв’язок між розподільником і споживачем, а також не лише суттєво полегшує роботу як контролерів, так і операторів, а й покращує якість обслуговування споживачів, – говорить директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ “Черкасиобленерго” Олексій Шевченко.  – Дана програма створена, щоб вчасно опрацьовувати дані споживачів, що живуть у найвіддаленіших селах Черкащини. Адже найчастіше виникають запитання саме у жителів сільської місцевості: а які в мене показники, які параметри. Зараз контролер бачить у себе на планшеті все, що стосуються побутового споживача, історію переданих ним показів, історію нарахувань, історію, як і хто передавав покази. Крім того, ця система спрощує роботу наших контролерів, особливо, знову ж таки, в сільській місцевості. Їм не треба щодня ходити до РЕМу і назад, бо вони свій маршрутний лист отримуватимуть на планшети. Тай у РЕМі бачать траекторію руху наших працівників, тобто скільки домоволодінь і за який час обійшов контролер».

Наразі в “Черкасиобленерго” розглядають придбання 400 планшетів. Як тільки їх буде отримано, даною програмою зможуть послуговуватись і у решті районів.

blank

Нагадує Олексій Шевченко і про інші новаторства товариства: це і створення побутового кабінету побутового та юридичного споживача, і передача показів лічильника через вайбер, що останнім часом користується все більшою популярністю.

Встигли оцінити новий сервіс і працівники у районах.

«Ми були найпершими в області, саме наші контролери почали використовувати планшети. В цілому ми задоволені програмою, адже відразу можна побачити стан проплат, заборгованостей споживача, тип лічильника, марку лічильника. Надіємося, що за нашим прикладом, дана програма використовуватиметься і іншими РЕМами», – дітиться враженнями інженер Чорнобаївського РЕМ В’ячеслав Науменко.

blank

«Відчутною перевагою нової технології стало те, що завдяки оперативному отриманню та передачі показників лічильника, ми змогли “закрити” цей місяць набагато швидше, ніж раніше. Декому із працівників, звісно, довелося освоювати новий підхід до роботи, вчитися користуватися сучасними пристроями та технологіями. Однак, на мій погляд, це їх тільки мобілізує та стимулює до вдосконалення своєї роботи», – говорить директор Черкаського РЕМ Юрій Барішок.

blank

«Працювати стало значно простіше. Завдяки тому, що система дуже проста і зручна у користуванні, ми маємо можливість підвищити якість обслуговування наших споживачів», – наочно продемонструвала в одній із багатоповерхівок Черкас роботу нового сервісу контролер Черкаського міського РЕМ Ірина Козлова.

blank

Окрім презентації, представники районних РЕМів мали змогу пройти невелике навчання, аби працівники ПАТ «Чекркасиобленерго» і надалі, як кажуть, ішли в ногу з часом щодо використання нових інформаційних технологій.

Варвара Горова