Де і куди можна бігати, це хвилює багатьох черкаських спортсменів, особливо після прийняття чергових обмежень Урядом.

Про заняття спортом на свіжому повітрі розповідає речниця патрульної поліції Черкащини Зоя Вовк.

– Так, бігати можна, проте з 6 квітня постанова забороняє переміщення групою осіб у кількості більше, ніж дві особи.  Тому бігати по троє і більше вулицями не варто.

“Чи можна бігати у парках та інших рекреаційних зонах?”

– Заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, тому не рекомендую бігати в цих локаціях.

“Чи можна бігати в лісі?”

– Так, можна, оскільки сам ліс не є лісопарковою зоною.

“Чи можна бігати на стадіонах?”

– Постанова забороняє відвідування дитячих та спортивних майданчиків. Уявімо, ви приходите займатися спортом, наприклад, на спортивному майданчику в Долині троянд. Але ж ви не знаєте, хто перед вами займався спортом на тому самому майданчику і хто брався руками за поручні. А, гляди, та особа, яка була перед вами, є переносником вірусу.

“Окреме питання – чи потрібні медичні маски під час пробіжки?”

– Постанова забороняє з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

“Чи завжди потрібно виходити на пробіжку з документами?”

– Постанова забороняє перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують її громадянство чи спеціальний статус особи. Посвідчення водія у мобільному застосунку “Дія” також підходить, можна його завантажити та використовувати.

Таким чином речниця патрульної поліції відповідає черкащанам на такі “болісні” питання пробіжки та заняття спорту в умовах сьогодення та карантину.

– Ви скажете, що заборони прописано нечітко і є суперечливими. А я скажу, не варто забувати про здоровий глузд і мету цих обмежень: захистити здоров’я людей. Стаття 12 Закону Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, говорить, зокрема, що свободу пересування може бути обмежено на окремих територіях та в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності. Конституція гарантує кожному право на свободу пересування. Проте варто також пам’ятати, що відповідно до статті 3 Основного закону людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому, бережіть себе і будьте здорові, – наголосила Зоя Вовк.