За час повномасштабного вторгнення на Черкащині порушили 64 кримінальні справи за відмову від мобілізації. Частину з цих проваджень закрили. Про це повідомили в Черкаській обласній прокуратурі у відповідь на запит сайту “Про все“.

У 2022 році за ухилення від служби обліковано 23 кримінальні правопорушення, з них – 14 осіб отримали підозри, а справи направили до суду. В 11 випадках ухвалено рішення про закриття і в 9 на кінець 2022 року жодних рішень не було ухвалено. Також окремо відкрито одне провадження проти ухилянта із офіцерським званням й направлено до суду з обвинувальним актом.

За 7 місяців 2023 року зареєстровано 40 кримінальних правопорушень за ухилення від армії. 19 черкащан отримали підозри, 8 справ закрито. Ще по 21 справі рішень поки не ухвалювали.

На запитання, чи є кримінальні справи щодо працівників обласної МСЕК за підробку документів для ухилення військовозобов’язаних від мобілізації та виїзду за кордон, у прокуратурі не змогли відповісти. За інформацією правоохоронців, такі посади у статистиці відкритих справ не відображені, тому у відомстві не можуть напевно сказати, чи притягали медиків обласної МСЕК до відповідальності. Також невідомо, скільки відкрито справ на ухилянтів із купленими довідками про стан здоров’я та тих військовозобов’язаних, які намагалися незаконно виїхати за кордон.

Водночас, станом на грудень 2022 року, відкрито 5 проваджень за незаконне переправлення осіб за кордон, в одному з яких вручали підозру. По всіх провадженнях тоді рішень не ухвалювали.

Станом на липень 2023 року, обласна прокуратура відкрила 8 справ за цей же злочин і в трьох справах фігурантам вручили підозри. Одне провадження вже закрили, а по інших рішень поки немає.