Як повідомила заступник міського голови Тетяна Карло, у січні у міську раду прислали відповідь із Міністерства охорони здоров’я України, де йшлося про те, що дійсно на Смілу буде виділений апарат комп’ютерної томографії (КТ). Пише сайт Сміла.UA.

Смілянська влада планує, щоб це було власне комунальне КТ, яке надаватиме послуги місцевому населенню.

Щоб його встановити, треба правильно обладнати приміщення. Зробити відповідний ремонт. Тому для того, щоб Сміла отримала власне КТ, треба буде зробити ще багато роботи.

Комп’ютерна томографія, скорочено КТ (від грец. tomos — шар) — метод рентгенівського сканування, при якому пучок рентгенівського променя пошарово та поступово проходить через тонкий шар тканин людського тіла в різних напрямках. Часи рентгена потроху відходять у минуле – зараз в медицині задають тон такі методи інструментальної діагностики, як КТ і МРТ. Більш інформативні і точні, ці два види томографії недарма заслужили свою популярність серед лікарів і пацієнтів.

Основна різниця між КТ і МРТ – в природі хвиль, які допомагають візуалізувати тканини. Якщо КТ – це променева діагностика, то МРТ діє на основі електромагнітних хвиль.