У січні 2014 року приміщення басейну дошкільного навчального закладу міста Черкаси площею 212 кв м та вартістю майже 600 тис. грн вибуло із власності територіальної громади міста Черкаси на підставі договору купівлі-продажу, укладеного департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради з одним із підприємців міста Черкаси.

Цей договір був укладений на виконання рішення Черкаської міської ради, яким спірне приміщення включено до об’єктів міської комунальної власності, які пропонуються до приватизації. У подальшому вказане майно неодноразово відчужувалося іншим особам.

Захищаючи інтереси держави, прокурор звернувся до суду з позовом про витребування майна закладу освіти з приватної власності на користь територіальної громади міста на підставі ч. 1 ст. 388 Цивільного кодексу України.

Рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій позовні вимоги прокурора задоволені в повному обсязі.

Верховний Суд, переглядаючи справу, констатував, що здійснення Черкаською міською радою права власності, зокрема, розпорядження спірним майном, не у спосіб та не в межах повноважень, передбачених законом, не може вважатися вираженням волі територіальної громади.

Ураховуючи зазначене, позовні вимоги прокурора про витребування частини комплексу будівель дошкільного навчального закладу в теперішнього власника є обгрунтованими та такими, що вчиняються в інтересах суспільства та здійснюються у повній відповідності із законодавством України.

Постановою Верховного Суду від 16 серпня 2018 року рішення судів першої та апеляційної інстанцій залишені в силі.

За інформацією прес-служби Черкаської місцевої прокуратури