Останні кілька місяців чи не щодня відвідую села Черкащини. Нещодавно зустрічався з жителями сіл Канівщини: Пекарі, Литвинець, Грищенці, Тростянець, Ковалі, Григорівка… Люди діляться зі мною наболілим. Слухаю їх, аналізую інформацію… Скрізь одні й ті ж проблеми. Високі ціни на газ та електроенергію. Бідність. Мізерні пенсії та зарплати. Страшні дороги… Говорить Віктор Полозов виданню “Zmi.ck.ua”.

Завжди говорю людям, що в окремому селі неможливо побудувати рай. Необхідно міняти всю корумповану систему, яка довела Україну до зубожіння. А ще ліквідувати таку структуру, як «Нафтогаз», що паразитує на родинних бюджетах українців й наживається на них.

blank Особливо вразило забуте владою село Ковалі. Немає ні магазину, ні ФАПу. Про газ люди вже й не мріють. Живе в цьому селі 83-річний дід Іван на прізвище Мостовий. Дружина й син померли. Навіть сусіди вже на тому світі. На вулиці – самі порожні хати, в яких тільки вітер свище через розбиті шибки. Навколо ні душі. Щоб купити хліба, діду Івану треба пройти чотири кілометри до сусіднього села й ті ж чотири подолати, щоб повернутися додому. Дідусь ледве ходить. Тільки дерев’яний ціпок йому і за лікаря, і за помічника. От і витрачає на купівлю хліба старий цілий день. Колись трудився, не покладаючи рук, у місцевому господарстві. А тепер…

 

Звертатися до совісті можновладців й депутатів, які вже давно похоронили не тільки діда Мостового, а й усіх ковалівців, марно. Бо совісті в них немає…

blank

Скільки таких забутих владою сіл в Україні? Ніхто не рахує. Зникають із землі, або просто стають безлюдними.

 

Щоб відродити їх і зробити престижними для молоді, треба багато чого зробити. Й промисловість підняти, й фермерам та сільгоспвиробникам створити відповідні умови для розвитку їхнього бізнесу, й землю громадам віддати.

blank

У цілому потрібно міняти всю країну. Знищити шахрайство у владних коридорах. Податкову систему з каральної структури перетворити на таку, яка б сприяла розвитку промисловості, малого та середнього бізнесу, фермерства… Треба міняти все. Зверху – до низу. Не хвалитися реформами, а проводити їх. Справжні, а не для пафосних звітів. Інакше стануть забутими в країні, як вищезгадані Ковалі, й інші села…