Адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 20 вересня 2023 року визнала наявність змови між ТОВ «Три-А-Плюс» та ФОП Кєзіковим А.Ю. під час їхньої участі у процедурі закупівлі сталі, яка проводилась комунальним підприємством «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради у 2018 році. Очікувана вартість закупівлі складала 213 400 грн. Про це інформує пресслужба Антимонопольного комітету.

Під час розгляду справи Відділенням було встановлено низку фактів, що свідчать про наявність змови між відповідачами, зокрема, використання ними спільної ІР-адреси для завантаження тендерної документації, спільне керування банківськими рахунками тощо.

Зважаючи на встановлені факти Адміністративна колегія Північного МТВ АМКУ визнала дії ТОВ «Три-А-Плюс» та ФОП Кєзікова А.Ю. порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді спотворення результатів торгів. За це ТОВ «Три-А-Плюс» оштрафовано на 68 000 грн.

ФОП Кєзіков А.Ю. припинив свою підприємницьку діяльність у лютому 2022 року, тож накласти штраф на нього неможливо. Однак, у разі відновлення ним діяльності, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» ФОП Кєзіков А.Ю. не зможе приймати участь у публічних закупівлях, оскільки підставою для відмови в участі у процедурі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.