“Це був каркасний термобудинок, чоловік декілька разів проходив протипожежними засобами. Це як наше місце затишку та спогадів про щасливе життя родини було. І пам’ять про чоловіка. Тепер і чоловіка немає, і будинка немає… У поліції розводять руками. Кого карати? Я розумію, що не відновлю сама вже це”, – так каже Тетяна, вдова захисника майора Валерія Коломійця, яка нині проживає з трьома дітьми в орендованому житлі.

20 березня її хата в селі Руська Поляна загорілася. Вогонь перекинувся, попередньо, від спалювання трави, пише “Прочерк“.

Нагадаємо, захисник майор Валерій Коломієць загинув у квітні 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу Попасної Луганської області. Валерій 24 лютого 2022 року добровільно пішов служити до тероборони. Із захисником, якого вважали безвісти зниклим два роки, попрощалися на площі в Черкасах у серпі 2024 року. Його будинок був тим містком, який поєднував родину.

– Ми в цьому будинку жили з дітьми. Такий собі оазис для нас зробив чоловік. Тепер, звісно, я у вкрай тяжкому стані. Як далі бути? Декілька днів поспіль сусіди спалювали на своїй земельній ділянці траву, листя, гілки. Та кожен день десь щось палає. А 20 числа вогонь перекинувся на городи людей. Це десь біля 2 гектарів земельних ділянок. А в нас вогонь перекинувся на дерев’яні теплиці і наш будинок. Це був гарний будинок. Чоловік у мене намагався все робити якнайкраще. Ми ростили дітей, він намагався їм дати найкраще. Лиш фото лишилися, як все було гарно, – пригадує Тетяна Коломієць.

Вона каже, що поліція не внесла дані в ЄРДР. Лиш сказали, що слід попрацювати з дільничним. Привели людину, на яку вказали, що вона нібито є палієм. І сказали, що їй передбачено штраф.

– Ця людина зі сходу. Але чи це родич, чи тимчасово проживаючий на ділянці я не знаю. Та оскільки особа розводила на городі вогонь декілька днів поспіль, то це не могло відбуватися без згоди власників будівлі. Адже вони мали інвентар для роботи, якісь засоби, їм сказали, де палити. Тобто, якби власники домоволодіння були проти, то припинили б це все. Виходить власники будівлі схвалювали таке. А крайнім тепер зробили людину, яка не змогла б відшкодовувати, не має нічого. А мені поліцейський один сказав, що я можу ще подати цивільний позов проти того чоловіка, який є переселенцем і можливо буду отримувати по 500 грн до кінця життя, – каже Тетяна Коломієць. – До слова, з числа тих сусідів, коли обрали того чоловіка і він підійшов до мене, то не вибачився, а першим ділом сказав, що він пенсіонер і не хотів таке вчинити. Отже, є розуміння, що має бути людина, з якої нічого взяти.

Тепер пані Тетяна каже, що поки не готова навіть думати про те, що робити з будинком далі. Фахівці-рятувальники сказали, що будинок непридатний до життя і слід розбирати до фундаменту.

– Чому люди так поводяться, може, думають, що нема кому захистити? Я не знаю, насправді, чому не порушена справа і кого тепер треба притягувати до відповідальності? – дивується Тетяна Коломієць.

Журналісти звернулися до Головного управління Нацполіції в Черкаській області, де повідомили, що “правову кваліфікацію подія набуде тоді, коли поліція отримає відповідні висновки від управління ДСНС”, фахівці якого і мають надати конкретику щодо пожежі, яка відбулася.