Осінь хороша і особлива пора для ловлі щуки. Залежно від температури води клювання щуки змінюється. Активність щуки міняється і відповідно потрібно міняти приманки, чим холодніше вода, тим активніше клює цей хижак.

Клювання щуки восени змінюється, коли вода стає холодніша, поступово водорості починають відмирати і вода поступово стає прозоріша, і це впливає на клювання щуки і на вибір приманки, також залежить від того на якій глибині ловити щуку.

Жовтень

На початку жовтня, температура води знижується до 12 градусів, дрібна риба починає йти на глибину і ями з глибиною від 3 до 9 метрів, і тоді щука йде на глибину за мальком, і тоді на щуку потрібно використовувати спеціальні приманки, і потрібна інша тактика.

Ловимо щуку в листопаді

Наприкінці жовтня і в листопаді щука стає більш пасивна, вона вже не кидається на кожну блискучу блешню, то потрібно застосувати спеціальну тактику лову й потрібно підбирати спеціальні болісно, і постійно потрібно міняти блешні, поки не підберете певну блешню, на яку щука буде ловитися. Ось такий характер лову щуки.

Також восени можна ловити щуку на воблера

Можна ловити щуку на воблер на підводних косах, де скупчується дрібна риба, також зграї малька можуть стояти біля берега, куди прибивається корм завдяки вітру, і також можна ловити воблером уздовж водоростей.

Максимальну активність щука проявляє у вересні і на початку жовтня, в цей період ловля дуже захоплююча і дає гарні результати, особливо якщо ловити на воблер. У цей період вода ще тепла і швидкість перетравлення їжі залишається швидкою. Якщо щука голодна вона швидко хапає будь-яку блискучу дрібничку, а також вона добре вистачає воблер з розмашистої грою. Якщо різке похолодання або зміна тиску щука починає погано ловиться, тоді потрібно підбирати спеціальну приманку.

Якщо ловимо щуку на воблер можна робити проводку різними способами, наприклад можна робити проводку ривками з великою паузою або рівномірно. Потрібно також підбирати розмальовку приманки для лову щуки. Коли у щуки поганий апетит, потрібно підбирати забарвлення приманки близьку до рибку яка там мешкає, і щука переважно їй харчується: карась, бичок, плотва, верховодка, краснопірка і в деяких випадках щука більш велика може з’їсти дрібну. Якщо ж щука активна, можна взяти приманку яскраву, яка буде помітна з далека хижакові, також можна взяти з агресивного кольору дуже часто уловиста приманка біло-червона. Вибираючи воблера у вересні потрібно вибирати довжиною від 4 до 17 сантиметрів довгою, вони можуть бути двоскладні. Також є воблери зі змінними пелюстками, що вам дозволить регулювати глибинну проводку. Якщо клювання щуки клює неохоче, можна віддати перевагу на користь приманок, які видають звукові ефекти. Коли обловлюйте віддалені точки потрібно керуватися різними приманками, щоб вона впала в потрібне місце.

Коли вибираємо воблера для ловлі, необхідно розбиратися в характеристиках воблера. Воблери діляться на:
1) з нейтральною плавучістю
2) потопаючі;
3) плаваючі.

Воблер з нейтральною плавучістю добре ловить щуку в жовтні, вони дозволяють робити довгі паузи у воді, інші воблери таких властивостей не мають, цим нейтральний воблер майже не змінює положення у воді, і це приваблює хижака і збуджує апетит у нього.

Воблери потопаючі використовуються для проводки в різних шарах води, що дозволяє проводити воблера біля дна, можна проводити ривками завдяки чому щука ефективно на неї ловиться. Якщо ловимо щуку в темний час потрібно вибирати яскраві кольори, такі як жовті, червоні, золотисті або помаранчеві.

Воблер плаваючий для лову у верхніх шарах води, а якщо призупинити то він спливає, коли його підтягуєш він спливає і пірнає, довжина його приблизно близько 11 сантиметрів, а глибина проводки близько 1,8 метрів.

За інформацією Черкаського рибоохоронного патруля