Під час проведення п’ятдесят п’ятого позачергового пленарного засідання сесії Черкаської міської ради, яке відбулося 17 травня 2018 року, у сесійній залі виникла дискусія. Деяких представників депутатського корпусу цікавило, чи легітимним буде засідання. Адже напередодні міська ТВК повідомила про припинення повноважень депутатів Тетяни Чорнобіль, Альони Цегвінцевої, Віталія Косяка та Максима Скорика. Ситуацію прокоментував в.о. директора департаменту управління справами та юридичного забезпечення ЧМР Олександр Мазур:

– Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради зокрема у разі його відкликання виборцями у встановленому цим законом порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політичний прецедент: на остаточне відкликання черкаських депутатів піде ще місяць

Відповідно до частини сьомої статті 41 зазначеного Закону вищій керівний орган партії відповідно до статуту партії приймає рішення про відкликання депутата за народною ініціативою або про відмову в задоволенні цієї ініціативи.

Тобто закон для відкликання депутата передбачає рішення вищого керівного органу партії відповідно до статуту. При цьому необхідно встановити, що орган партії, який приймав рішення про відкликання, є дійсно вищім керівним органом такої партії.

Статути політичних партій, депутати яких відкликаються, не надані. За таких обставин встановити, що рішення партійних органів, копії яких направлені Черкаською міською виборчою комісією Черкаської області, є прийнятими вищим керівним органом партії визначити не вбачається за можливе.

Отже, інформація про припинення повноважень названих депутатів документально не підтверджена. Разом з тим, чинні вимоги до завірення документів не передбачають повноважень міських виборчих комісій завіряти документи – рішення статутних органів політичних партій, – зазначає Олександр Мазур.