За даними Уманської міської лікарні № 3 протягом І півріччя цього року в Умані зареєстровано 89 випадків харчових отруєнь, з яких 69 у дітей, передає Громадське Умань.

З метою попередження епідемічних ускладнень посилено ветсанекспертизу харчових продуктів на Уманському колгоспному ринку, у закладах оздоровлення та відпочинку, ресторанного господарства та підприємствах харчової промисловості.

За даними Уманської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби виявлення фасціольозу в яловичині становило 5,3 відсотка, для порівняння – у 2017 р. – 1,3 відсотка, ехінококозу в свинині – 0,4 відсотка (2017 р. – 0,6 відсотка), перевищення вмісту нітратів в овочевій продукції – 0,5 відсотка (2017 р. – 0,4 відсотка), допустимих рівнів радіонуклідів в грибах та ягодах – в 11,1 відсотка проб (2017 р. – 5,5відсотка). Не відповідали вимогам 0,3 відсотка проб риби (2017 р. – 1,0 відсоток) та 0,1 відсотка проб молока ( на рівні 2017 р.).

Не допущено до реалізації на ринку 1214 кг харчових продуктів.

Досліджено 122 проби харчових продуктів, з яких 9,0 відсотка не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками, зокрема в 18,2 відсотка проб, що не відповідають вимогам, виділено та підтверджено Черкаською регіональною лабораторією Держпродспоживслужби України сальмонелу.

В закладах оздоровлення та відпочинку не відповідали вимогам 3,6 відсотка проб, на ринку – 20 відсотків, 11,1 відсотка – у закладах ресторанного господарства, 25 відсотків – підприємств харчової промисловості.

Не допущено до реалізації 106,6 кг харчової продукції.

Порушення санітарно-протиепідемічного режиму (виявлено бактерії групи кишкової палички в гігієнічних змивах) виявлено в 4 відсотках змивів з дошкільних навчальних закладів, в 20 відсотках – зі шкіл, 24 відсотках – з підприємств харчової промисловості, у 26 відсотках – з закладів ресторанного господарства.

Вказану інформацію доведено до відома керівників закладів, органів місцевого самоврядування міста Умань та органів виконавчої влади Уманського району, підготовлено проект рішення міської та районної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.