Верховний Суд створив прецедент… щодо взаємовідносин відділу інспектування управління інспектування Черкаської міської ради з громадянами.

Пару років тому я звертав Увагу і департаменту інспектування, і виконавчого комітету ЧМР, що при виконанні службових повноважень потрібно дотримуватись норм законів. При цьому – не вдаватись до «своєрідних трактувань цих норм» , які порушують права громадян.

Нарешті і Верховний Суд добрався до наших інспекторів. Справа про 1 700 грн штрафу, що було накладено на підприємця, пройшла всі інстанції, і… таки накладений штраф скасовано.

Історія почалась ще 17 січня 2018 року. Інспектор у складеному протоколі зазначив: «Сніг не прибрано, ожеледиця не посипана протиожеледними засобами біля магазину та на тротуарі по вул. Смілянській, чим порушено п. 2.4.11, Правил благоустрою міста Черкаси, затверджених рішенням Черкаської міської ради від 11.11.2008 4-688. Відповідальність за цей проступок передбачено у ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В даному протоколі зазначено, що правопорушник від пояснень відмовився».

Але, при допиті у судовому засіданні, Інспектор таки зізнався, що підприємця і в очі не бачив… Та в протоколі ж записав – що той «відмовився від пояснень»… Буває…

Постанову у справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності було винесено 08 лютого 2017 року у відсутності ФОП та без належних даних про своєчасне його сповіщення про місце і час розгляду справи, у зв’язку з чим він не мав можливості скористатись правами, передбаченими ст.268 КУпАП, чим було порушено наведені вище норми закону, що, на думку суду, є безумовною підставою для скасування постанови.

З цих підстав суди першої та другої інстанцій дійшли висновку, що позов підлягає до задоволення, а рішення відповідача по справі про адміністративне правопорушення прийняте з порушенням вимог закону, підлягає скасуванню.

А Верховний Суд вже резюмував:

“Всупереч вимог чинного законодавства, позивача не було належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення щодо нього, комісією не було з’ясовано чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду, що позбавило позивача права скористатися своїми правами, закріпленими в статті 268 КУпАП та свідчить про те, що справу про адміністративне правопорушення було розглянуто комісією з порушенням вимог чинного законодавства, а тому постанова є протиправною та підлягає скасуванню”.

blankВалерій Макеєв, Адвокатське бюро Валерія Макеєва