На сайті Черкаської міської ради опублікували 27 рішень, ухвалених на позачерговому засіданні сесії в Каневі. 14 із них стосуються земельних питань, 11 – галузевих.
“Zmi.ck.ua” вирішило коротко потлумачити основні ухвали народних обранців, які можуть вплинути на життєдіяльність міста.
“Про зміни до рішення від 29.01.2018 № 2-2886 “Про міський бюджет на 2018 рік”
На сесії були розподілені 210,82 мільйонів грн дохідної частини бюджету. Як пояснила виданню директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, таких коштів зараз у бюджеті немає. Заплановано, що вони мають надійти від продажу земельних ділянок (в основному), майна та пайової участі.
Кошти спрямують на співфінаснування державної програми “Нова українська школа”, ремонт вулиць Надпільна, Першотравнева, Гагаріна, бульвару Шевченка, реконструкцію вулиці Героїв Дніпра, придбання обладнання для швидкої медичної допомоги, на поточні ремонти шкіл та садочків (зокрема, й спортивного залу в школі №34), а також їхніх прилеглих територій, забезпечення наркотичними засобами тяжкохворих, підтримку комунальних підприємств (зокрема й допомога з отримання лізингу на придбання техніки й тролейбусів), на ремонт приміщення ЦНАПу, реконструкцію мереж зовнішнього освітлення, встановлення колеса огляду, будівництво мереж водопостачання та водовідведення пляжу “Пушкінський”, реконструкцію сквера Героїв Чорнобиля, капітальний ремонт зупинок громадського транспорту та на забезпечення багатьох інших потреб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Або вето, або в тюрму”: мер Черкас “навирішував” на шість років позбавлення волі
Відповідні зміни були внесені й до Програми соціально-економічного розвитку.
“Про надання дозволу КП “Черкасиелектротранс” на укладання договору фінансового лізингу для придбання тролейбусів”
Так, тролейбусний парк мають оновити 20-ма новими одиницями транспорту. Загальна сума лізингу становить 106 мільйонів грн. Із міського бюджету на це виділили 5 млн грн.
Департамент фінансової політики, формуюючи міський бюджет на 2019 – 2021 роки, має передбачити кошти для забезпечення виконання зобов’язань КП “Черкасиелектротранс” відповідно до послуг фінансового лізингу.
“Про надання дозволу КП “Черкаситеплокомуненерго” на укладання договору фінансового лізингу для придбання техніки”
Нова техніка необхідна для заміни старої, яка вже непридатна й списана з підприємства. Завдяки лізингу для підприємства придбають 13 одиниць техніки на загальну суму понад 14 мільйонів 285 тисяч грн. Зокрема, екскаватор, вантажні та вантажо-пасажирські автомобілі, рециклер, каток для асфальту.
“Останній раз техніка купувалася фактично 6 років назад, коли я був директором цього підприємства. Зауважу, що нам необхідна техніка для робіт з асфальтування. Коли ми ремонтуємо мережі, то руйнуємо асфальтне покриття, яке потім потрібно відновити, а наймати когось для цього дорого, вигідніше робити власними силами. Тим більше в підрядників на цей час є і своя робота, яку треба виконувати, тож виникають затримки з виконанням робіт і жителі міста на це скаржаться. Із новою технікою ми самі тепер будемо вчасно виконувати ці роботи. Міська рада дала нам дозвіл на лізинг і допомагає з першим внеском, а далі підприємство за рахунок власної господарської діяльності розраховується”, – пояснив директор КП “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась у коментарі Zmi.ck.ua.
“Про надання дозволу КП “ЧЕЛУАШ” на укладання договору фінансового лізингу для придбання техніки”
Для підприємства мають придбати в кредит 11 одиниць техніки. Загальна сума лізингу становить 28 млн 512 тисяч грн. У бюджеті Черкас зараз немає коштів для придбання необхідної техніки для КП “ЧЕЛУАШ”.
Як говорить директор комунального підприємства Олексій Мельник., згідно з нормативами, лише для зимового та літнього утримання доріг потрібно близько 20 КДМ-ок.
“Дуже зручно брати її в лізинг, оскільки ми оперативно купимо необхідне, а розрахуємося впродовж п’яти років. Більше того, в разі оформлення лізингу, ми зможемо долучити до роботи нову техніку вже в цьому році”, – пояснює Мельник.
“Про погодження Інвестиційної програми КП “Черкасиводоканал” на 2019 рік”
Загальна сума коштів, на яку планується виконання заходів у Програмі складає 62,1 млн грн (без ПДВ). Із них кошти амортизаційних відрахувань –14,7 млн грн., виробничі інвестиції з прибутку — 47,3 млн грн.
Відповідно до інвестиційної програми, заплановано здійснити реконструкцію водопровідної мережі по вул. Чигиринській від вул. Пацаєва до залізничного переїзд, реконструкцію каналізаційної мережі по вул. Сумгаїтській від вул. Квіткової і до вул. Корольова, реконструкцію дільниці головного каналізаційного колектору по проспекту Хіміків від вул. Громова (Максима Залізняка) до вул. Рози Люксембург (Самійла Кішки), реконструкцію резервуару чистої води на насосній станції ІІІ підйому в селі Геронимівка, а також погашення тіла кредиту.
“Про Програму переоснащення комунальних підприємств міста Черкаси на 2018-2023 роки”
Як пояснено у Програмі, у 2018 році на балансі комунальних підприємств, що забезпечують утримання та функціонування інфраструктури міста, перебуває понад 500 одиниць техніки. Однак у 91% техніки термін експлуатації складає шість і більше років, а майже 87% техніки є повністю зношеною та постійно підлягає ремонтам. Загальна потреба у техніці складає 195 одиниць техніки. На це у програмі депутати заклали 1,1 млрд грн..
Тож у разі реалізації програми протягом 2018-2023 років місто має отримати нові сміттєвози, поливальну й каналопромивну машини, снігоочищувачі, бульдозери, екскаватори, тролейбуси, самоскиди, бурильно-кранові машини, автогідропідйомник, фургони, трактори та багато іншої техніки, необхідної для утримання та функціонування інфраструктури Черкас.
“Про утворення комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Черкаської міської ради” (для дітей з особливим освітніми потребами)”
Центр створять для дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.
Як говорить директор департаменту освіти та гуманітарної політики в міськраді Сергій Воронов, планувалося, що таких центрів буде два. Але на сесії депутати ухвалили рішення щодо утворення одного центру.
Розраховано, що в установі працюватимуть 12 фахівців та директор. Працівники закладу визначатимуть особливі освітні потреби дитини, розроблятимуть рекомендацій щодо програми навчання, надаватимуть психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, надаватимуть консультації та спіпрацюватимуть з педагогічними працівниками освітніх закладів з питань організації інклюзивного навчання, а також консультуватимуть батьків стосовно мережі закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, наявних освітніх, медичних, соціальних ресурсів для надання допомоги таким дітям.
“Про утворення департаменту муніципальної інфраструктури Черкаської міської ради, затвердження його структури та внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 23.05.2013 № 3-1682”
У новому департаменті працюватимуть 23 особи. До його складу увійдуть відділи дорожнього господарства, благоустрою, будівництва інфраструктурних об’єктів, транспорту, сектору розвитку транспортної системи, а також відділ бухгалтерського обліку, звітності та закупівель.
Також у цьому рішенні депутати внесли деякі зміни до структур департаментів ЖКК та департаменту економіки та розвитку.
“Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 23.05.2013 № 3-1682 “Про структуру, загальну чисельність апарату Черкаської міської ради та її виконавчих органів”
Відповідно до внесених змін, в департаменті освіти та гуманітарної політики тепер має з’явитися відділ національно-патріотичного виховання. Чисельність штатних одиниць в всьому департаменті – складатиме 36 осіб. Депаратмент входить до п’ятірки з найбільшою кількістю працівників. Більше – в департаменті архітектури та містобудування (48 осіб), департаменті управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради (55 осіб), департаменті організаційного забезпечення (69 осіб) та департаменті соціальної політики Черкаської міської ради (167 осіб).
Окрім цього, депутати виділили земельні ділянки двом учасникам АТО (Олені Земляній та Олександру Дубенцю). Проект рішення щодо передачі земельної ділянки батькові заступника міського голови Юрія Ботнара депутати не ухвалювали.
КОМЕНТАРІ