Команди з семи ОТГ Черкаської області (Карашинська, Набутівська, Степанецька, Ліплявська, Білозірська, Мліївська, Моринська) змагалися у модному нині в Європі виді спорту — плогінгу, тобто на швидкість збирали і сортували сміття на узбережжі Дніпра біля села Ліпляве Канівського району. За 40 хвилин змагань команди показали неймовірний результат — понад 700 кілограмів відсортованого сміття.
Проект «Екофестиваль у Ліплявській ОТГ» став цього року одним із переможців обласного конкурсу з відбору соціальних проектів неурядових організацій, де серед пріорітетних напрямів була популяризація екологічного та енергоефективного способу проживання та господарювання. Проект реалізується благодійною організацією «Благодійний фонд «Урожай — громаді» за підтримки агроіндустріального холдингу МХП та Департаменту культури та зв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.
«ПЛОГІНГ — сучасний вид спорту, який набирає обертів серед екоактивістів усього світу і бере свій початок у Швеції. Концепт доволі простий — замість пробіжки засміченими вулицями, парками, лісами, бігуни беруть із собою пакет та під час пробіжки прибирають сміття».
7 команд ОТГ Черкащини змагалися у інтелектуальній ековікторині та конкурсах на кращий виріб з пластикових відходів і кращий екоплакат. Проте, безперечно, найважливішим змаганням став плогінг, а найбільш значущою перемогою — та, котру здобула команда молоді із Білозірської ОТГ. За 40 хвилин змагання з плогінгу вони назбирали 150 кілограмів порожніх пляшок, пакетів та іншого непотребу залишеного відпочивальниками на мальовничому узбережжі Дніпра. Хлопці і дівчата з Білозір’я на правах переможців наполягають, що наступний чемпіонат з плогінгу має відбутися в їхній об’єднаній громаді.
– Вже за перші 10-15 хвилин назбирали мішок скляних пляшок і мішок пластикових. Звичайно, бігати, збираючи сміття, було не так і легко, але ми розуміємо, що це приносить користь довкіллю. Оскільки наша молода команда Білозірської ОТГ перемогла, то наступні змагання з плогінгу та екофестиваль, я переконаний, мають пройти саме в Білозір’ї! — поділився лідер команди-переможниці Валентин Фусар.
Сотні глядачів і учасників, море позитиву, креативні конкурси, виступи художньої самодіяльності, розваги для дітей, смачна козацька каша та юшка — все це було на першому екофестивалі у Ліплявській ОТГ.
Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік каже, що багато хто знає про танення льодовиків в океанах планети, проте не замислюється над тим, що коїться в наших лісах, лісосмугах, на пляжах. Гори сміття залишають, не усвідомлюючи, що воно буде розпадатись природнім шляхом сотні, а деякі види сміття — і тисячі років. Тож очолюване Воскобойніком підприємство спільно з обласною владою беруть курс на захист навколишнього середовища — прибирання та сортування сміття у селах Черкащини.
«Урожай» організовує дуже багато заходів у сільських громадах, але це наш перший екофестиваль. Ми розуміємо, що екологія є невід’ємною частиною нашого життя. Довго думали, як все-таки розбудити свідомість у наших черкащан, адже можна, звичайно, своїм дітям залишити будинок, купити квартиру, але ніхто не замислюється, яке довкілля ми залишимо своїм нащадкам. Власне, тому і виникла ідея провести в Ліплявській ОТГ великий екологічний фестиваль. Я радію, що на заході присутні багато очільників ОТГ з усієї Черкащини, і сподіваюсь, що вони також ініціюють подібний екологічний рух у своїх громадах», — розповів кореспонденту нашого видання Олександр Анатолійович.
Усі учасники екологічних змагань отримали від благодійного фонду «Урожай — громаді» грошові сертифікати для втілення екологічних програм у своїх ОТГ.
Директорка БФ «Урожай-громаді», керівниця проекту «Екофестиваль у Ліплявській ОТГ» Тетяна Волочай переконує, що сьогоднішній захід – перший крок на шляху до реалізації масштабніших екологічних проектів.
– Питання засміченості територій є глобальним, принаймні для українських громад, – зауважує організаторка заходу. – Для когось важлива проблема амброзії, для когось – сміття, для когось – питної води. Однак, щоб комплексно вирішити такі питання, необхідні значні кошти. Я працюю з громадами, допомагаю їм залучати кошти фондів на такі екологічні проекти, як очистка річок, закупівля контейнерів для сортування сміття тощо. Скажу вам так: донори та грантодавці можуть дати кошти лише підготовленим громадам, людям, які готові та спроможні ефективно використовувати ці ресурси та можливості. Тому сьогодні ми готуємо громаду для залучення великих коштів, сіємо зерна турботи про природу, щоб кожен проаналізував свої звички та змінив поведінку.
КОМЕНТАРІ