7 квітня православні християни відзначать Благовіщення пресвятої Богородиці. Це одне з найбільших свят, що передують Вербній неділі у квітні і Великодню у травні 2021 року.

Свято Благовіщення пресвятої Богородиці є одним з 12 найважливіших свят, які відзначають християни. В цей день, усім, хто дотримується суворих правил Великого посту, дозволяється послаблення дієти. Можна собі дозволити з’їсти риби, і випити келих вина.

Назва свята походить від словосполучення “блага вість”, адже в цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл. Він порадував новиною, що вона буде Матір’ю Божою, непорочно зачавши сина від Святого Духа.

Історія свята

На Благовіщення є давній звичай – випускати на волю голубів. Обряд символізує повернення з весняним рівноденням птахів, готових вити гнізда та виробляти потомство.

Раніше у народі Благовіщення Пресвятої Богородиці сприймали як свято весни – початок нового сільськогосподарського року. Зерно люди освячували перед посівом, ставлячи благовіщенську ікону поруч з ним.

У цей день у давнину “зазивали весну” – розводили багаття і стрибали через вогонь, водили хороводи, співали веснянки. Благовіщенське багаття люди вважали найкращим захистом від хвороб та псування. Також 7 квітня до сходу Сонця люди били у калатала, дзвонили в дзвоники і мідний посуд, щоб захистити худобу від вовків.

 

Чого не можна робити у Благовіщення:

Свято Благовіщення повинно пройти в спокої. Не можна лаятися і ображатися. Для віруючих у Благовіщення накладається заборона на розваги, не можна співати й танцювати.

У день Благовіщення Пресвятої Богородиці не можна виконувати важку роботу по дому і в городі. Не можна садити рослини.

За народною прикметою, в цей день не можна розчісувати, стригти волосся, робити зачіски. Повір’я говорить, що інакше дівчина позбавляється здоров’я, краси і взаємної любові.

Прикмети цього дня:

Якщо на Благовіщення дощ – це до рибного улову протягом всього року, а також до хорошого врожаю жита й грибів.

Якщо на Благовіщення дуже спекотно, то Великдень буде холодним.

Якщо на Благовіщення ясна погода зранку – буде рання весна, вдень – середня, ввечері – пізня.

Якщо на Благовіщення лежить сніг – не буде врожаю.

Якщо на Благовіщення у небі немає ластівок, то весна буде холодною.

Як Благовіщення проведеш – такий рік і буде.

Яка погода на Благовіщення, то така буде і на Великдень.